Switch to mobile version. Į viršų

Taupymas ir investavimas - 2020 07 30

11 būdų sutaupyti pinigų šeimos biudžete

11 būdų sutaupyti pinigų šeimos biudžete

Būdų, kaip sutaupyti, yra daugybė, ir, priešingai paplitusiai nuomonei, taupant nebūtina atsisakyti paslaugų ar daiktų, kuriuos mėgstate. Taupymas labiau susijęs su atsakingomis išlaidomis ir jų planavimu – dalinamės idėjomis, kaip leisti pinigus išmintingai ir sutaupyti ten, kur išleisti daugiau tikrai nėra būtina.

1. Peržiūrėkite savo mobiliojo ryšio planą

Kada paskutinį kartą jį atnaujinote? Pasitikrinkite, ar tikrai išnaudojate visas plano siūlomas galimybes. Jei ne – galbūt verta keisti į pigesnį ar atsisakyti tų paslaugų, už kurias mokate, tačiau jomis nesinaudojate.

2. Tiesioginis debetas

Delspinigiai už laiku nesumokėtas sąskaitas tikrai yra tos išlaidos, kurių galėtumėte lengvai išvengti nustatę automatinį sąskaitų apmokėjimą.

Jei dėl vienokių ar kitokių priežasčių nenorite pasirašyti tiesioginio debeto sutarčių, galite tiesiog kalendoriuje įsirašyti priminimą kas mėnesį sumokėti mokesčius.

3. Raskite sau tinkamą biudžetavimo sistemą

Pasidomėkite pagrindine biudžetavimo taisykle ar praktiniais pavyzdžiais ir atraskite jums tinkamiausią asmeninio biudžeto valdymo sistemą. Tam galite pasitelkti atskiras sąskaitas ar „Excel“ lentelę, išbandyti mobiliąsias programėles, net ir paprasčiausią sąsiuvinį – svarbiausia, kad pradėtumėte valdyti savo finansus.

4. Įvaldykite atidėjimo taisyklę

Prieš pirkdami bet kokį didesnį pirkinį, kurio tikrai žūtbūt nereikia čia ir dabar, taikykite atidėjimo taisyklę: palaukite 24 val. ar keletą dienų ir pasitikrinkite, ar noras pirkti nepraėjo. Ši taisyklė puikiai tinka ir apsiperkant internetinėse parduotuvėse, kur pirkinius galite įsidėti į krepšelį, o įsigyti – vėliau.

5. Raskite pigesnių maisto prekių parduotuvę

Daugelis mūsų turi mėgstamą maisto prekių parduotuvę ar keliauja į tą, kuri arčiausiai namų. Pabandykite atlikti eksperimentą: 20 savo dažniausiai perkamų maisto prekių kaskart įsigykite vis kitoje maisto prekių parduotuvėje, o tada palyginkite, kurioje iš jų išleidote mažiausiai. Taip sužinosite, kuri parduotuvė siūlo palankiausias kainas būtiniausioms jūsų maisto prekėms ir kur apsipirkti pigiausia būtent jums.

6. Automobilių dalinimosi paslauga

Ar jums tikrai reikalingas asmeninis automobilis? Šiais laikais jam yra daugybė alternatyvų – dviratis, paspirtukas, viešasis transportas ar automobilių dalinimosi paslauga. Galbūt iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad automobilis „po langais“ daug patogiau, tačiau įvertinkite, kaip dažnai juo naudositės ir kokių investicijų jam prireiks. Galbūt visai šalia jūsų namų lengva rasti nuomojamą automobilį?

7. Pasinaudokite darbuotojo priedais

Jei dirbate samdomą darbą, išsiaiškinkite apie visas jūsų darbovietėje teikiamas papildomas naudas darbuotojams: ar tai būtų kompensacija sveikatos priežiūrai, ar ypatingi pasiūlymai pensijų kaupimui, sveikatos draudimui ir pan. Galite maloniai nustebti, kiek įmanoma sutaupyti pasinaudojus tokiais pasiūlymais.

8. Peržiūrėkite turimą televizijos planą

Įsivertinkite, ar tikrai žiūrite visus kanalus, kurie įeina į jūsų įsigytą televizijos planą. Jei mokate už galimybę bet kada pažiūrėti filmą, tačiau ja pasinaudojate tik kartą per mėnesį – gal verta atsisakyti prenumeratos ir tiesiog išsinuomoti konkretų filmą tada, kai to norisi?

9. Automatizuokite savo taupymą

Pasinaudokite išmaniosiomis technologijomis – pavyzdžiui, skaitmenine taupykle ar periodiniu pervedimu, kuriuos galite išbandyti SEB mobiliojoje programėlėje.

Skaitmeninė taupyklė veikia taip, kad kaskart atsiskaičius debeto kortele suma yra suapvalinama, o skirtumas pervedamas į kaupiamojo indėlio sąskaitą, iš kur jį bet kada galite persivesti į savo banko sąskaitą ir naudoti svajonėms įgyvendinti.

Periodinis pervedimas – tai reguliarus norimos sumos pervedimas iš pasirinktos banko sąskaitos į kaupiamojo indėlio sąskaitą. Galima nustatyti norimą pervedimo datą, dažnumą ir sumą, o mobiliojoje programėlėje sekti, kiek liko iki tikslo įgyvendinimo.

10. Pirkinius vertinkite pagal dirbtas valandas

Kai negalite nuspręsti, ar verta mokėti tam tikrą sumą už pirkinį, pabandykite jį įsivertinti savo darbo kaštais: pavyzdžiui, jei uždirbate 10 Eur/val., o batai kainuoja 70 eurų, paklauskite savęs, ar jie verti 7 jūsų darbo valandų.

11. Atsisakykite parduotuvių el. laiškų prenumeratos

Nors el. laiškai iš parduotuvių su specialiais pasiūlymais gali atrodyti gera mintis ir būdas sutaupyti, jie skatina pinigus išleisti tada, kai to neplanavote. Verčiau jų atsisakykite, o specialių pasiūlymų dairykitės tuomet, kai ieškote konkretaus pirkinio.


 • Taupymas ir investavimas - 2020 07 24

  Taupome tik juodai dienai ir atostogoms?

  Taupome tik juodai dienai ir atostogoms?

  COVID-19 protrūkis ir karantinas nepadarė pastebimos įtakos Lietuvos gyventojų tikslams ir prioritetams. Paklausti, kokiems tikslams taupo pinigus, gyventojai dažniausiai nurodė atostogas ir pramogas, būstą bei automobilį. Šis prioritetų sąrašas liko nepakitęs keletą pastarųjų metų.

  Daugiau

 • Taupymas ir investavimas - 2020 07 17

  Mėnesio gale nebelieka pinigų atidėti taupymui? Sužinokite, ką darote ne taip

  Mėnesio gale nebelieka pinigų atidėti taupymui? Sužinokite, ką darote ne taip

  „Turėti pinigų – turėti laisvę rinktis. Tai suteikia saugumo, tvirtumo, ramybės ir harmonijos gyvenimui, dovanoja daug energijos ir pašalina krūvas nereikalingo nerimo. Kai nereikia galvoti apie pinigus, turime daugiau erdvės kūrybai ir svajonių pildymui“, – apie tai, kodėl reikėtų turėti santaupų, sako Norvegijoje gyvenanti Simona, kuriai kažkada taupymas tapo didžiuliu atradimu, o šiandien yra neatsiejama biudžeto valdymo dalis.

  Daugiau

 • Taupymas ir investavimas - 2020 07 07

  Lietuvos gyventojų taupymo įpročiai neramina. Ar galima išmokti taupyti?

  Lietuvos gyventojų taupymo įpročiai neramina. Ar galima išmokti taupyti?

  Koronaviruso protrūkis ir jo sukelta krizė dar kartą priminė apie pasaulio ir ekonomikos trapumą. Nors palyginti su daugeliu Europos šalių Baltijos valstybės kol kas gana neblogai tvarkosi su COVID-19 pandemija ir jos sukeltomis neigiamomis ekonomikos pasekmėmis, šių metų įvykiai kaip niekad aiškiai primena: rūpintis finansiniu saugumu ir taupyti juodai dienai privalome visi.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.