Switch to mobile version. Į viršų

Taupymas ir investavimas - 2020 10 16

Per metus nepastebimai galima sutaupyti 150 eurų. Sužinokite, kaip

Per metus nepastebimai galima sutaupyti 150 eurų. Sužinokite, kaip

Kad pavyktų sutaupyti norimam pirkiniui, geriausia šį procesą pabandyti paversti maloniu. Vieni griežtai kiekvieną mėnesį vos gavę atlyginimą atsideda dešimtadalį ar daugiau pajamų, kiti santaupoms skiria tai, kas lieka mėnesio pabaigoje po visų išlaidų. Tretiems taupyti sekasi lengviau, jei šis procesas paverčiamas žaidimu.

Kiekvienas mokėjimas kortele papildo taupyklę

Ką manote apie tokį žaidimą – kuo dažniau atsiskaitote savo mokėjimo kortele, tuo greičiau pilnėja taupyklė?

Kaip tai veikia? SEB mobiliosios programėlės naudotojai su skaitmenine taupykle pinigus kaupti gali paprastai ir nepastebimai. Visos atsiskaitymų debeto kortele sumos apvalinamos, o skirtumas pervedamas į kaupiamojo indėlio sąskaitą. Pavyzdžiui, sumokėjus 6,70 euro, taupyti automatiškai bus skiriama 30 centų. Net jei keli nuo pirkinio likę centai neatrodo kaip didelė suma, galima maloniai nustebti pamačius, kiek tokiu būdu nejučiomis sutaupoma per mėnesį.

Skaičiuojama, kad aktyviai naudojantis savo banko kortele ir ja atsiskaitant už kasdienius pirkinius, per metus vidutiniškai galima sutaupyti 150–160 eurų. Sutaupytą sumą bet kada galima pervesti į savo banko sąskaitą ir naudoti.

Programėlėje – iki 5 skirtingų norų

Kitas būdas taupyti – savo norus aiškiai vizualizuoti ir kiekvienam iš jų periodiškai skirti kad ir po nedidelę sumą. Toje pačioje programėlėje galima pasirinkti automatinius pinigų pervedimus. Taip kas dieną, kas savaitę ar kas mėnesį pasirinkta suma bus pervedama į tą pačią kaupiamojo indėlio sąskaitą. Beje, patartina pervedimo dieną pasirinkti sutampančią su atlyginimo ar avanso gavimo diena. Tada tikrai rečiau pasitaikys atvejų, kai nebelieka iš ko sutaupyti.

 1. SEB programėlėje pasirinkite „Taupymas“ ir nusistatykite taupymo tikslą – galite turėti net penkis skirtingus tikslus!
 2. Savo tikslui sukurkite pavadinimą – ar tai būtų dviratis, atostogos ar pradinė įmoka automobiliui
 3. Įrašykite sumą, kurią norite sutaupyti
 4. Parinkite iliustraciją – vizualizuotas noras atrodys realistiškesnis ir labiau apčiuopiamas, tad taupyklę norėsite papildyti dažniau
 5. Pasirinkite, kad norite taupyti naudodami periodinius pervedimus
 6. Tuomet beliks nurodyti, kokiu periodiškumu ir kokią sumą norite skirti savo naujajam tikslui. Galima pasinaudoti ir skaičiuoklės pagalba – pagal norimą sutaupyti sumą ir datą, kada norėtumėte savo norą išpildyti, skaičiuoklė parodys, kokią sumą nustatyti pervedimo laukelyje. Pabandykite pakeisti mokėjimo periodiškumą – skaičiuoklė atitinkamai pritaikys ir pervedimo sumą.
 7. Smagiausia dalis – programėlėje galėsite sekti savo progresą ir matyti, kaip pamažu artėjate prie savo tikslo.

Kelias kiekvieno didelio tikslo link prasideda mažais žingsniais.


 • Taupymas ir investavimas - 2020 08 07

  Psichologės patarimai norintiems sutaupyti

  Psichologės patarimai norintiems sutaupyti

  Nors apie Lietuvos gyventojų taupymo įpročius ekonomistai neretai kalba su šiokiu tokiu nerimu, toli gražu nesame vienintelė pasaulio tauta, kuriai susitaupyti pinigų yra iššūkis. Praėjusių metų pabaigoje JAV paskelbto tyrimo duomenimis, santaupų neturėjo bemaž pusė (45 proc.) amerikiečių. Palyginti neseniai skelbta, kad nieko nėra sutaupę ketvirtadalis britų.

  Daugiau

 • Taupymas ir investavimas - 2020 07 30

  11 būdų sutaupyti pinigų šeimos biudžete

  11 būdų sutaupyti pinigų šeimos biudžete

  Būdų, kaip sutaupyti, yra daugybė, ir, priešingai paplitusiai nuomonei, taupant nebūtina atsisakyti paslaugų ar daiktų, kuriuos mėgstate. Taupymas labiau susijęs su atsakingomis išlaidomis ir jų planavimu – dalinamės idėjomis, kaip leisti pinigus išmintingai ir sutaupyti ten, kur išleisti daugiau tikrai nėra būtina.

  Daugiau

 • Taupymas ir investavimas - 2020 07 17

  Mėnesio gale nebelieka pinigų atidėti taupymui? Sužinokite, ką darote ne taip

  Mėnesio gale nebelieka pinigų atidėti taupymui? Sužinokite, ką darote ne taip

  „Turėti pinigų – turėti laisvę rinktis. Tai suteikia saugumo, tvirtumo, ramybės ir harmonijos gyvenimui, dovanoja daug energijos ir pašalina krūvas nereikalingo nerimo. Kai nereikia galvoti apie pinigus, turime daugiau erdvės kūrybai ir svajonių pildymui“, – apie tai, kodėl reikėtų turėti santaupų, sako Norvegijoje gyvenanti Simona, kuriai kažkada taupymas tapo didžiuliu atradimu, o šiandien yra neatsiejama biudžeto valdymo dalis.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.