Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2019 01 08
atsiskaitymas internetu | sukčiavimas

Milžiniškos nuolaidos internete gali būti sukčių pinklės

Milžiniškos nuolaidos internete gali būti sukčių pinklės

Internetinėse parduotuvėse dažnai galima įsigyti prekių pigiau negu fizinėse parduotuvėse. To neslepia ir patys prekybininkai, tą pačią prekę internetu parduodantys šiek tiek mažesne kaina. Tačiau nuolaidų medžiotojai elektroninėse parduotuvėse gali tapti lengva sukčių auka.

Kibernetiniai nusikaltėliai sukuria netikras parduotuves, o pirkėjus jose vilioja milžiniškomis, retkarčiais net dvigubai mažesnėmis kainomis negu kitur. Tačiau būkite atidūs, nes jeigu pasiūlymas atrodo per geras, kad būtų tiesa, greičiausiai tai – pinklės.

Tad kaip neapsigauti ir nepapulti į vieną labiausiai paplitusių sukčiavimo internete schemų?

Visų pirma, turėtumėte rinktis jums žinomus pardavėjus. Tai gali būti fizines parduotuves turintys prekybininkai, daug metų šalyje ar pasaulyje veikianti ir žinoma elektroninė parduotuvė. Šiuo atveju, kuo žinomesnis vardas, tuo didesnė tikimybė, kad parduotuvė yra tikra.

Tačiau atidžiai tikrinkite parduotuvės internetinį adresą. Sukčiai gali bandyti pasinaudoti garsiais vardais ir kopijuoti jų svetaines – tokiu atveju manysite, kad perkate patikimoje tarptautiniu mastu žinomoje parduotuvėje, o iš tikro pervesite lėšas sukčiams. Atkreipkite dėmesį, ar svetainės adrese nėra keistų ženklų, papildomų raidžių, ar kitų klaidų, skirtų apgauti vartotoją.


Norite pasitarti? 
Registruokitės į konsultaciją


Saugokitės didelių nuolaidų ar neįtikėtinų pasiūlymų. Sukčiai, sukūrę netikras elektronines parduotuves, klientus į jas vilioja milžiniškomis nuolaidomis ir tokiomis kainomis, kokių realybėje nebūna. Taip vartotojai, susigundę be galo geru pasiūlymu, užkimba ant kabliuko.

Prieš pirkdami prekę, atlikite savo mini tyrimą. Internete paieškokite kitų vartotojų atsiliepimų apie parduotuvę. Jeigu atsiliepimų nėra, greičiausiai ji – nauja, tad egzistuoja didelė tikimybė, kad ji nepatikima. Neapsigaukite ir tokių svetainių socialinių tinklų paskyromis – sukčiai dažnai „neįtikėtinus pasiūlymus“ platina jose, todėl nusiperka netikrų sekėjų, kad sudarytų patikimos parduotuvės įvaizdį.

Atlikdami mini tyrimą taip pat įvertinkite svetainę – ar ji išbaigta, ar yra nurodyta prekių grąžinimo tvarka? Patikrinkite rekvizitus ir išsiaiškinkite, kokiai bendrovei pervesite pinigus.

Kai susiruošiate pirkti prekę, naudokitės kredito kortele, tuomet turėsite daugiausiai šansų susigrąžinti pinigus, jeigu paaiškėtų, kad buvote apgauti. Būtinai atkreipkite dėmesį į tai, kokiais būdais pardavėjas leidžia atsiskaityti už prekes. Jeigu prašoma pinigus pervesti tiesiogiai į jo sąskaitą, verčiau norimą prekę rinkitės kitur.

Labai svarbu ir tai, kaip patenkate į elektroninę parduotuvę, kurioje ketinate įsigyti prekę. Patartina vengti spausti nuorodas iškylančiuose languose. Dažnai tokie iškylantys langai, siūlantys didžiules nuolaidas ir puikias prekes, nukreipia jus į kenkėjiškus puslapius, kuriuose galite pasigauti kompiuterio virusą ar kitą kenkėjišką programą. Tokiuose languose galite sulaukti ir kitokių pranešimų – pavyzdžiui, kad laimėjote prizą.

Taip pat nespauskite elektroniniais laiškais siunčiamų nuorodų, jeigu nepasitikite siuntėju. Žinokite, kad reklaminius laiškus apie taikomas nuolaidas elektroninės parduotuvės jums gali siųsti tik su jūsų sutikimu. Taigi, jeigu niekada negirdėta elektroninė parduotuvė atsiuntė didžiules nuolaidas žadantį pasiūlymą – tai greičiausiai kibernetiniai sukčiai.

Jeigu per sutartą laikotarpį nesulaukėte jums žadėtų prekių, susisiekite su pardavėju. Jei šis neatsako nei telefonu, nei elektroniniu paštu ir nepateikia paaiškinimo, kodėl siuntinys vėluoja, kreipkitės į banką ir paaiškinkite situaciją. Tuomet turėsite daugiau galimybių atgauti savo pinigus. 

Apsipirkdami internetu nepamirškite ir kitų svarbių saugumo taisyklių. Jų nesilaikant, galite pinigus prarasti net ir tuomet, kai apsiperkate tikroje elektroninėje parduotuvėje. Pavyzdžiui, mokėjimus atlikite tik tuomet, kai esate prisijungę prie saugaus interneto ryšio. Viešoje vietoje esančios belaidžio interneto prieigos nėra saugios ir programišiai per jas gali gauti jūsų kredito kortelės ar elektroninės bankininkystės duomenis.

Be to, nepamirškite nuolat atnaujinti savo įrenginių – kompiuterių, planšečių ir mobiliųjų telefonų. Tokiu atveju juose bus naujausia programinė įranga ir programišiams bus sunkiau įsilaužti ir pavogti jūsų mokėjimų duomenis. O svarbiausia, pastebėję įtartinas elektronines parduotuves, praneškite policijai.

Jeigu laikysitės šių paprastų taisyklių, jūsų apsipirkimai internetu turėtų būti saugūs, tad galėsite rūpintis naujais daiktais, o ne prarastais pinigais.

Parengta pagal Europolo informaciją


 • Kasdieniai finansai - 2018 11 22

  Atsargiai: sukčiai gali apsimesti jūsų vadovu

  Atsargiai: sukčiai gali apsimesti jūsų vadovu

  Šių metų liepą Vilniuje veikianti vaistų prekybos bendrovė prarado beveik pusę milijono eurų, kuriuos išviliojo sukčiai. Kaip jiems tai pavyko? Nusikaltėliai pritaikė paplitusią socialinės inžinerijos schemą, kai apsimetama įmonės vadovu ar jo atstovu.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2018 11 28

  Gavote pasiūlymą praturtėti investuodami? Tai gali būti sukčių schema

  Gavote pasiūlymą praturtėti investuodami? Tai gali būti sukčių schema

  1994 m. Rusijos televizijose pradėtose transliuoti reklamose menama Golubkovų šeima kvietė gyventojus per metus uždirbti po 3000 proc. pelno iš MMM investicinio fondo. Tais pačiais metais nuo 5 mln. iki 10 mln. Rusijos gyventojų neteko savo pinigų.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2018 12 12

  Sukčiai pinigus gali išvilioti net kai apmokate sąskaitas

  Sukčiai pinigus gali išvilioti net kai apmokate sąskaitas

  Kibernetiniai sukčiai vis tobulėja ir pinigus iš įmonių ar gyventojų gali išvilioti net atliekant visiškai įprastą veiklą. Pavyzdžiui, jeigu būsite neatidūs apmokėdami sąskaitas už paslaugas ar prekes, iš tikrųjų galite papildyti sukčių sąskaitas.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.