Switch to mobile version. Į viršų

Infobankas

Pensija

 
 • Kaip ir kada galima pasinaudoti antroje pensijų pakopoje sukauptais pinigais

  Kaip ir kada galima pasinaudoti antroje pensijų pakopoje sukauptais pinigais

  Pagrindinis Lietuvos pensijų kaupimo sistemos tikslas – užtikrinti kiekvienam piliečiui pakankamas ir nuolatines pajamas senatvėje, kad būtų galima palaikyti tokį gyvenimo lygį, koks buvo jiems dirbant ir gaunant pastovų atlygį. Sulaukę pensinio amžiaus, asmenys, kaupiantys antros pakopos pensijų fonduose, pensiją gaus iš dviejų šaltinių – „Sodros“ ir  iš pensijų fondų.

  Daugiau

 • Pensijos Švedijoje dešimt kartų didesnės negu Lietuvoje, bet pasivyti galime

  Pensijos Švedijoje dešimt kartų didesnės negu Lietuvoje, bet pasivyti galime

  Pensijos Švedijoje vidutiniškai dešimt kartų didesnės negu Lietuvoje. Tai lemia kelios priežastys: stabili kaupimo sistema, pensijos kaupimo paslaugų kokybė, aktyvus įvairių suinteresuotų šalių dalyvavimas kaupiant. Solidariai kaupia ir darbuotojai, ir valstybė, ir darbdaviai. 

  Daugiau

 • Norite sočios senatvės? Atlikite namų darbus dabar

  Norite sočios senatvės? Atlikite namų darbus dabar

  „Jei norite nesigailėti ateityje, atlikite namų darbus“, – ragina ne tik mokytojai mokyklose, bet ir finansų specialistai. Nors galvoti apie senatvę ir būsimą pensiją, kai tau apie trisdešimt, atrodo, dar anksti, ekspertai perspėja, kad toks amžius – pats tinkamiausias laikas pasirūpinti savo finansine gerove senatvėje.

  Daugiau

 • Kaip nugyventi šimtą metų ir tuo džiaugtis?

  Kaip nugyventi šimtą metų ir tuo džiaugtis?

  Ne vieną šimtą metų visos pasaulio tautos svajojo apie tai, kaip nugyventi kuo ilgesnį gyvenimą. Daugybė mitų ir legendų gaubia ilgaamžiškumo paslaptį, o žmonės nuolat išbando net ir drastiškas priemones, kurios, jų manymu, turėtų padėti nugyventi šimtą ar net daugiau metų. Tad kur slypi ilgaamžiškumo paslaptis, kaip ne tik gyventi šimtą metų, bet ir tuo džiaugtis? Galbūt išminties ir patarimų verta pasisemti iš vienos daugiausia šimtamečių turinčios tautos – japonų?

  Daugiau

 • Kas svarbu renkantis pensijų kaupimo bendrovę?

  Kas svarbu renkantis pensijų kaupimo bendrovę?

  Dažnam atrodo, kad pensinis amžius ateis negreit, o likę keliolika ar net kelios dešimtys metų yra labai tolimas laikas ir kad dar nėra svarbaus reikalo rūpintis pensija. Tačiau pradėti kaupti pinigus pensijų fonduose niekada nebūna pernelyg anksti. Netgi priešingai – kuo anksčiau pradėsite kaupti senatvei, tuo labiau užtikrintai galėsite jaustis jos sulaukę.  

  Daugiau

 • Pensininkų atostogos: vieni lepinasi saule Turkijoje, kiti – sode

  Pensininkų atostogos: vieni lepinasi saule Turkijoje, kiti – sode

  Vasarą Vilniaus senamiestyje ar Neringoje tradiciškai sutinkame daugiau iš Vokietijos ar kitų Vakarų šalių atvykusių vyresnio amžiaus turistų. Matydami besišypsančius senjorus iš užsienio, neretai pagalvojame, kad jeigu ir egzistuoja idealus gyvenimo saulėlydis, jis turėtų atrodyti maždaug panašiai.

  Daugiau

 • „Kai užaugsiu, būsiu pensininkas...“: svajonės ir tikrovė

  „Kai užaugsiu, būsiu pensininkas...“: svajonės ir tikrovė

  „Kai išeisiu į pensiją, keliausiu po pasaulį, ilsėsiuosi šiltuosiuose kraštuose, skaitysiu geriausias knygas, nepraleisiu nė vieno gero spektaklio“, – turbūt taip neretai svajoja ir save guodžia į darbus įklimpę paties įvairiausio am​žiaus darbuotojai.

  Daugiau

 • Kaip laisvai samdomi specialistai turėtų pasirūpinti oria senatve?

  Kaip laisvai samdomi specialistai turėtų pasirūpinti oria senatve?

  Laisvai samdomi specialistai ne tik mėgaujasi laisvu darbo grafiku, dienos nuotaiką atitinkančia darbo vieta, bet ir susiduria su klausimu, kaip užsitikrinti orią pensiją.

  Daugiau

 • Lietuvos jaunimas galvoja apie ateitį ir taupo

  Lietuvos jaunimas galvoja apie ateitį ir taupo

  Būsimą ekonomistą studentą Mantą Kveragą tėvai jau nuo mažų dienų mokė ir skatino taupyti. Todėl atsakingai savo finansinę ateitį planuojantis 21—erių jaunuolis pinigus ateičiai taupo net keliais būdais.

  Daugiau

 • SEB tyrimas: senatvę įsivaizduojame pernelyg optimistiškai

  SEB tyrimas: senatvę įsivaizduojame pernelyg optimistiškai

  Pensijos dar nelaukiantys šalies gyventojai tikisi, kad senatvėje jų išlaidos sumažės, nes būstas bus mažesnis, nebereikės važiuoti į darbą, mažiau pinigų reikės pramogoms ir restoranams, o naujų buities daiktų nebepirks, nes jau turės viską, ko reikia. Tačiau dabartinių pensininkų patirtis rodo, kad išėjus į pensiją šiems dalykams tenka skirti ne mažesnę, o didesnę dalį gaunamų pajamų. Tai atskleidė SEB banko atliktas visuomenės pasirengimo pensijai tyrimas.

  Daugiau

 • Ori senatvė – utopija ar realybė?

  Ori senatvė – utopija ar realybė?

  SEB banko prezidento patarėjo G. Nausėdos nuomone, dabartinis socialinės rūpybos modelis Lietuvoje, pagrįstas iš valstybės biudžeto mokamomis pensijomis, nėra itin patikimas. Ilgėjanti gyvenimo trukmė ir mažėjantis gimstamumas didina spaudimą gerovės valstybės sistemai: šiandien vienas dirbantysis išlaiko vieną pensininką, tuo tarpu skaičiuojama, kad 2060 m. vienas dirbantysis išlaikys 1,5 pensininko. Daugiau apie pensiją

  Daugiau

 • Kodėl kaupti pensijai reiktų jau nuo pirmojo atlyginimo?

  Kodėl kaupti pensijai reiktų jau nuo pirmojo atlyginimo?

  Dažnas pavydžiai atsidūsta pamatę vokiečių senjorus, palengva vaikštinėjančius Nidos pamariu. Galimybė džiaugtis atsiradusiu laisvu laiku ir užsiimti mylimais hobiais ar išsiruošti atostogų į savo svajonių šalį daugeliui mūsų šalies pensininkų atrodo neįmanoma misija. Ori senatvė didele dalimi priklauso nuo gaunamos pensijos dydžio, tad ja reiktų pradėti rūpintis jau šiandien.

  Daugiau

 • Keturi klausimai apie pensiją, kuriuos būtina užduoti sau

  Keturi klausimai apie pensiją, kuriuos būtina užduoti sau

  Ar kada nors bandėte apskaičiuoti, kokios pensijos Jums pakaktų norint senatvę praleisti oriai? Būkite atviri sau – kokią sumą norėtumėte gauti kiekvieną mėnesį, jeigu į pensiją išeitumėte šiandien? Jeigu gana konkrečiai galite atsakyti į šį klausimą, tai jau žingsnis į priekį. Tai Jūsų tikslas, belieka sužinoti, kaip jį pasieksite.

  Daugiau

 • Trys vienos šeimos kartos: Joana Bartaškienė garbaus amžiaus į jaunystę nekeistų

  Trys vienos šeimos kartos: Joana Bartaškienė garbaus amžiaus į jaunystę nekeistų

  Retam lietuviui pagalvojus apie pensiją nušvinta akys – sutrikusi sveikata, socialinė atskirtis, bandymas sudurti galą su galu jau tapo įprastu šalies senjoro kasdienybės paveikslu. SEB banko iniciatyva atliktas pasirengimo pensijai rodiklio tyrimas parodė, kad du trečdaliai (64 proc.) lietuvių nelaukia pensijos ir nesitiki, kad senatvėje galės pailsėti ir džiaugtis gyvenimu. Ir tik trečdalis (33 proc.) yra tvirtai įsitikinę, kad turės pakankamai lėšų patenkinamai gyventi.

  Daugiau

 • Žilvinas Šilėnas: pensijų problemai išspręsti neužteks „Sodros“ reformos

  Žilvinas Šilėnas: pensijų problemai išspręsti neužteks „Sodros“ reformos

  Šiemet SEB bankų specialistams Baltijos šalyse pirmą kartą apskaičiavus pasirengimo pensijai rodiklį (PPR), Lietuvos gyventojų pasiruošimas senatvei pagal dešimtbalę sistemą įvertintas vos trejetu. Nepaisant to, tyrimo metu paaiškėjo, kad šalies gyventojų lūkesčiai dėl būsimos pensijos — pakankamai dideli. Realius skaičius jie pranoksta daugiau kaip 1,5  karto.

  Daugiau

 • Gabrielė Martirosianaitė: dabartinis jaunimas labiau stengiasi planuoti ateitį ir finansus

  Gabrielė Martirosianaitė: dabartinis jaunimas labiau stengiasi planuoti ateitį ir finansus

  Bėgdami nuo senatvės nesusimąstome, kad ji vis viena ateina ir dažnai – toli gražu ne tokia, kokios norėtume. SEB banko inicijuoto Pasirengimo pensijai rodiklio tyrimo duomenimis, net 69 proc. lietuvių niekada nesidomėjo, kokio dydžio bus jų pensija ir kaip tai paveiks jų kasdienį gyvenimą.

  Daugiau

 • Ateities pensininko realybė – ar dirbsime iki mirties?

  Ateities pensininko realybė – ar dirbsime iki mirties?

  Milžiniškas gyvenimo tempas, nuolatinę įtampą kelianti konkurencija darbo rinkoje, pranykusi riba tarp darbo ir asmeninio gyvenimo – daugelio išsivysčiusių valstybių rykštė. Ekspertai teigia, kad poilsio nebesulauksime net ir išėję į pensiją.

  Daugiau

 • Penki patarimai – didesnei pensijai

  Penki patarimai – didesnei pensijai

  Lietuvos gyventojai ketina dirbti kiek įmanoma ilgiau, kad nors kiek daugiau prisidurtų prie savo būsimos pensijos, atskleidžia SEB banko užsakymu atlikta 30–55 metų amžiaus Lietuvos gyventojų apklausa. Tačiau SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė teigia, kad tai tėra tik vienas iš būdų užsitikrinti didesnes pajamas vyresniame amžiuje, todėl pateikia dar penkis patarimus, kaip padėti tikrai tvirtus pamatus sotesnei pensijai.

  Daugiau

 • Lietuviai senatvėje tikisi vaikų paramos

  Lietuviai senatvėje tikisi vaikų paramos

  Papildomai šalia „Sodros“ bei antrosios pakopos pensijų fondų pensijai netaupo daugiau nei 60 proc. lietuvių, o penktadalis jų prisipažįsta, kad to daryti net neplanuoja. Kaip parodė SEB banko iniciatyva atliktas tyrimas, lietuviai supranta, kad išėjus į pensiją jų pajamos sumažės, tad senatvėje tikisi būti remiami savo vaikų arba dirbti, kiek tik leis jėgos.  Daugiau apie pensiją

  Daugiau

 • Nors pensija nesidomi, pageidavimų jos dydžiui turi

  Nors pensija nesidomi, pageidavimų jos dydžiui turi

  Vos kas trečias Lietuvos gyventojas kada nors domėjosi savo būsima pensija, dar mažiau jų žino, kokiu būdu ji kaupiama. Tačiau nepaisant to, senatvėje lietuviai pageidauja gauti beveik 4/5 buvusios algos dydžio pensiją. Tai atskleidė SEB banko iniciatyva atliktas tyrimas ir jo pagrindu pirmą kartą apskaičiuotas Baltijos šalių gyventojų pasirengimo pensijai rodiklis (PPR).

  Daugiau

 • Planuojant senatvės pajamas svarbu suvokti savarankiško kaupimo svarbą

  Planuojant senatvės pajamas svarbu suvokti savarankiško kaupimo svarbą

  Kiekvienas gyvenimo rudenį matome skirtingai – marios laiko mėgstamiems pomėgiams ir saviraiškai, galimybė keliaujant pažinti savo kraštą, svečias šalis, gyvenimas užmiesčio sodyboje, aktyvus dalyvavimas bendruomenėse, smagus laikas su anūkais ir pan. Kad ir kokie planai laukia, juos įgyvendinti prireiks tam tikrų finansinių išteklių.

  Daugiau

Kaip pasirūpinti pensija?

Skaičiuoklės

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.