Switch to mobile version. Į viršų

Dažnai užduodami klausimai apie mokėjimo nurodymo formą „Naujas mokėjimas“

Kokius pervedimus galima atlikti pasirinkus mokėjimo nurodymo formą „Naujas mokėjimas“?

Pasirinkus interneto banko skiltį „Naujas mokėjimas“, galima pateikti nurodymus pervesti pinigus visomis valiutomis ir Lietuvoje, ir į užsienio bankų sąskaitas. Šią skiltį taip pat rinkitės, jei norite pervesti pinigus į kitą savo sąskaitą SEB banke.

Norint pakeisti sąskaitos valiutą, ir toliau bus naudojama interneto banko skiltyje „Mokėjimai“ → „Valiutos keitimas“ esanti mokėjimo nurodymo forma.

Kaip pervesti lėšas gavėjui Lietuvoje arba gavėjui į užsienio banko sąskaitą?

Interneto banke pasirinkite skiltį „Mokėjimai“ → „Naujas mokėjimas‘ ir mokėjimo nurodymo formoje įveskite lėšų gavėjo pavadinimą, sąskaitos numerį ir mokėjimo valiutą. Pagal šiuos duomenis automatiškai nustatomas mokėjimo tipas, parenkama reikiama mokėjimo nurodymo forma. 

Jei tam pačiam gavėjui jau esate pervedę pinigus interneto banke, mokėjimo nurodymo formoje įvedus lėšų gavėjo pavadinimą automatiškai pasiūlomas mokėjimo nurodymas anksčiau užpildyto mokėjimo nurodymo pagrindu.

Jei turite išsaugoję mokėjimo nurodymo ruošinį, jį galite pasirinkti įvedę ruošinio pavadinimą mokėjimo nurodymo lauke „Gavėjas“.

Jei mokėjimo nurodymo formoje įrašysiu įmokos kodą, ar galėsiu užpildyti ir mokėjimo paskirties lauką?

2016 m. sausio 1 d. Lietuva prisijungė prie bendros mokėjimų eurais erdvės SEPA, todėl pinigų pervedimai eurais Lietuvoje turi būti atliekami laikantis SEPA erdvėje taikomų reikalavimų. Pagal šiuos reikalavimus nustatyta, kad įmokos kodo ir mokėjimo paskirties laukai negali būti pateikiami kartu, todėl interneto banko skiltyje „Mokėjimai“ → „Naujas mokėjimas“, užpildžius įmokos kodo lauką, mokėjimo paskirties lauko pildyti nebėra galimybės.

Kaip sumokėti įmokas ar mokesčius interneto banke?

Įmokas ir mokesčius galite mokėti rinkdamiesi skiltį „Įmokos ir mokesčiai“ arba pildydami mokėjimo nurodymo formą, pasirinkę skiltį „Mokėjimai“ → „Naujas mokėjimas“. Pervesdami pinigus vadovaukitės lėšų gavėjo pateikiama informacija.

Ką reiškia „Mokėtojo kodo tipas“ bei kada turiu jį nurodyti?

Jei norite pateikti papildomą informaciją lėšų gavėjui arba lėšų gavėjas to prašo, pervesdami pinigus galite lėšų gavėjui nurodyti savo asmens kodą ar kitą pasirinktą atpažinimo kodą (pvz., savo kliento kodą ar paso numerį).

Pervedant pinigus į Valstybinės mokesčių inspekcijos, „Sodros“ ir muitinės sąskaitas, nurodyti asmens arba įmonės kodą yra privaloma.

Jei pervedu pinigus į SEB ar kitą banką Lietuvoje, kada turiu nurodyti papildomus mokėjimo duomenis?

Papildomi mokėjimo duomenys nėra privalomi, todėl juos reikia nurodyti, jei to prašo lėšų gavėjas. Jei mokate ne už save, o už kitą asmenį, rekomenduojame pildyti pradinio mokėtojo laukus.

Kaip pervesti pinigus į Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą?

Norėdami pervesti pinigus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sąskaitą, pasirinkite skiltį „Mokėjimai“ → „Naujas mokėjimas“. Mokėjimo nurodyme privaloma užpildyti mokėtojo asmens kodo ir įmokos kodo laukus. Jei mokate baudą už administracinius teisės pažeidimus, lauke „Unikalus mokėjimo kodas (EndToEndID)“ nurodykite ROIK kodą.

Jei mokate ne už save, o už kitą asmenį, jo duomenis pateikite skiltyje „Papildomi laukai“, užpildydami pradinio mokėtojo informacijos laukus.

Pervesti pinigus į VMI sąskaitą taip pat galite pasirinkę skiltį „Įmokos ir mokesčiai“.

 

Kontaktai

  • „Skype“
  • Rašykite mums
  • Lizingo departamento kontaktai
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.