Switch to mobile version. Į viršų

Automobilis - 2019 11 19
Automobiliai | lizingas

Kaip elgtis gruodį perkant automobilį – registruoti ar palaukti kitų metų?

Kaip elgtis gruodį perkant automobilį – registruoti ar palaukti kitų metų?

Skubėti įregistruoti ką tik įsigytą automobilį ir per šventes džiaugtis nauju pirkiniu ar laukti naujų metų pradžios ir puikuotis naujesnės registracijos automobiliu? Ši dilema neretai kyla įsigijusiems naujus automobilius metų pabaigoje. Tačiau vieno teisingo atsakymo nėra.

Kaip geriau pasielgti, priklauso nuo daugelio aspektų. Pasak bendrovės „Inchcape Motors“ pardavimų vadovo Tomo Rainio, vieni svarbiausių aspektų, į kuriuos turėtų atsižvelgti automobilio pirkėjas, – pardavėjo kainodara, tai yra siūlomos nuolaidos, įvairios akcijos, paties pirkėjo šventinė nuotaika ir tai, kiek ilgai ketinama naudoti automobilį.

Registracijos metai ne tokie svarbūs

Visgi pirkėjų, kurie sąmoningai lauktų sausio mėnesio, kad galėtų dar prieš šventes įsigytą automobilį užregistruoti naujais metais, nėra daug. Dauguma įsigijusių tokią kalėdinę dovaną ja džiaugtis nori iš karto.

„Pasitaiko, kad pirkėjai delsia registruoti automobilį laukdami naujų metų pradžios, tačiau taip elgiasi mažuma. Fiziniai asmenys dažniausiai automobilį įsigyja lizingu  penkeriems metams. Pasibaigus lizingo laikui, jie dar keletą metų naudoja automobilį. Šie asmenys nedvejoja ir nelaukia metų pradžios, kad jų registracija būtų naujesnė, nes ji neturi reikšmės automobilio likvidumui.

Tie pirkėjai, kurie linkę automobilį keisti kas trejus metus, tikrai svarsto ir renkasi iš dviejų galimybių – turėti neva naujesnį automobilį ar pasidaryti sau tikrą šventę jau metų pabaigoje ir pas gimines atvažiuoti nauju automobiliu“, – sakė T. Rainys.

Nors turėti naujesnių metų registracijos automobilį kai kuriems pirkėjams atrodo didelis privalumas, iš tiesų registracijos metai nėra tokie svarbūs. Parduodant transporto priemonę registracijos metai dažnai neturi reikšmės. Pirkėjams dažniausiai rūpi automobilio pagaminimo metai.

„Automobilio metai skaičiuojami ne nuo registracijos, o nuo jo pagaminimo datos. Kiekvienos transporto priemonės gamybos metų informacija yra užkoduota jos identifikaciniame numeryje (VIN), todėl  naujesnė automobilio registracija akylaus pirkėjo nesuklaidins“, – tvirtino T. Rainys.

Prieš šventes rinka suaktyvėja

Pasak bendrovės „Inchcape Motors“ pardavimų vadovo T. Rainio, metų pabaigoje automobilių pirkimo sandorių sudaroma kur kas daugiau negu kitais laikotarpiais. Didesniam parduodamų automobilių skaičiui įtakos turi tai, kad prieš naujus metus naujus automobilius perka valstybės valdomas viešasis sektorius ir privačios įmonės. Brangių dovanų sau ir savo antrosioms pusėms Kalėdų proga negaili ir privatūs asmenys.

Be to, automobilių pardavėjai neretai prieš Kalėdas pažeria nemažai šventinių pasiūlymų, kai išparduodamos sandėlyje likusios transporto priemonės.

„Pardavėjai dažnai atlaisvina sandėlius šventiniais laikotarpiais, ypač prieš didžiąsias metų šventes. Pasinaudoję  išpardavimo pasiūlymais, pirkėjai gali įsigyti automobilius itin palankiomis finansuotojų sąlygomis ir patraukliomis automobilių gamintojų kainomis“, – sakė T. Rainys.

Kada geriau pirkti – žiemą ar vasarą?

Transporto priemonės kaina Lietuvoje – bene svarbiausias kriterijus renkantis automobilį. Todėl neretai pirkėjai laukia metų pabaigos, tikėdamiesi šventinių nuolaidų. Nors prieš didžiąsias metų šventes ir galima naujus automobilius įsigyti už mažesnę kainą, sezoniškumas naujų automobilių kainoms neturi didelės įtakos.

Pasak bendrovės „Inchcape Motors“ pardavimų vadovo T. Rainio, keičiantis sezonams kainos labiau svyruoja naudotų automobilių rinkoje, o naujų automobilių pardavėjai įvairias nuolaidas pirkėjams siūlo visais metų laikais.

Jeigu nusprendėte įsigyti naują transporto priemonę žiemą, rinkdamiesi tinkamiausią atkreipkite dėmesį ne tik į patrauklią kainą, bet ir į automobilio ratus.

„Nepagailėkite pinigų automobilio „žieminiams batams“. Tada pirkinys ne tik džiugins, bet ir bus saugus, o vairuotojas ir keleiviai nepatirs nemalonių akimirkų pusnyse ar ant ledu aptraukto kelio“, – patarė T. Rainys.

Išsirinkite naują ar naudotą automobilį

– Finansavimo sąlygas pasirinkite atsižvelgdami į savo galimybes
– Pradinė įmoka nuo 10 proc.
– Lizingo laikotarpis iki 7 metų
– Padėsime Jums sutvarkyti automobiliui įsigyti reikalingus dokumentus

 


 • Automobilis - 2019 03 29

  Pirmojo automobilio pirkimo aritmetika

  Pirmojo automobilio pirkimo aritmetika

  Kaip jaunam žmogui, kurio finansinės galimybės ribotos, o žinios apie techniką – ne itin gilios, išsirinkti ir įsigyti gerą automobilį? Parinkome keletą vertingų patarimų, kurie padės išsirinkti ne itin brangų, bet jaunimo poreikius  atitinkantį automobilį.

  Daugiau

 • Automobilis - 2017 09 26

  Naujas ar naudotas? Lietuviai perka senesnius automobilius negu galėtų

  Naujas ar naudotas? Lietuviai perka senesnius automobilius negu galėtų

  Trečius metus iš eilės SEB banko apskaičiuotas automobilių įperkamumo indeksas rodo, kad vidutinį darbo užmokestį gaunantis asmuo lizingu gali įsigyti 1 tūkst. eurų brangesnį automobilį negu būtų galėjęs pernai. Įperkamo lizingu automobilio kaina Lietuvoje šiuo metu yra 10,1 tūkst. eurų, arba beveik 12 proc. didesnė negu pernai.

  Daugiau

 • Automobilis - 2017 04 06

  Į ką atkreipti dėmesį renkantis naują automobilį pardavimo salone?

  Į ką atkreipti dėmesį renkantis naują automobilį pardavimo salone?

  Naujo automobilio pirkimas iš salono – įdomus ir jaudinantis procesas, kurio metu emocijos, racionalus protas ir išankstiniai norai susimaišo tarpusavyje, netikėtai ir dramatiškai apsunkindami automobilio pasirinkimą. Kad įsigytas automobilis vėliau nepateiktų nemalonių siurprizų, verta atkreipti dėmesį į patarimus, kuriuos pateikia įgaliotosios „Volkswagen“ atstovės, bendrovės „Moller Auto Vilnius“ pardavimo vadovas Mantas Rimšelis.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Skaičiuoklės

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.