Switch to mobile version. Į viršų

Automobilis - 2019 03 04
Automobilis | lizingas | Vartojimo kreditas

Skolinuosi automobiliui: lizingas ar vartojimo kreditas?

Skolinuosi automobiliui: lizingas ar vartojimo kreditas? © Alex Holyoake, Unsplash

Kartais sakoma, kad be automobilio – kaip be rankų. Vairuoti norisi tokį, kuriame jaučiamės saugiai ir patogiai. Vieni pirmenybę teikia ekonomiškam, kiti – stilingam. Tiesa, kartais tam, kad įsigytume automobilį, savų santaupų nepakanka. Tačiau ir pasiskolinti norisi apgalvotai.

Prieš nusprendžiant, kurį variantą rinktis, svarbu atsakingai įvertinti savo galimybes skolintis.

Skolindamiesi automobiliui, dažniausiai pirmiausia pagalvojame apie lizingą, nes jei tenkinamos visos sutarties sąlygos, lizingo palūkanos yra mažesnės negu vartojimo kredito. Tačiau kuris variantas geriausias būtent jums, labiausiai priklauso nuo automobilio, kurį ketinate pirkti, bei jūsų finansinių galimybių.

Apskaičiuota, kad jeigu pirksite automobilį iki 7 tūkst. eurų, apsimokės imti vartojimo kreditą. Tačiau jei rinksitės automobilį, kuris kainuoja 7–8 tūkst. eurų arba daugiau, tikėtina, kad labiau apsimokės sudaryti lizingo sutartį.

Perkant lizingu jums reikės santaupų – pradinis įnašas sudaro mažiausiai 10 proc. Imant vartojimo kreditą įnašo nereikia, tad skolintis galite visą sumą ir rinktis kokios tik norite būklės ar amžiaus transporto priemonę.

Mitas, kad lizingu galima įsigyti tik visiškai naują automobilį iš salono. Abiem atvejais – tiek lizingo, tiek imant vartojimo kreditą, automobilį galite pirkti iš bet kokios įmonės ar fizinio asmens. Tik lizingo atveju automobilis sutarties pabaigoje turi būti ne senesnis nei 13 metų.

Įkeisti automobilio nereikia abiem atvejais. Tačiau pasirinkę vartojimo kreditą, pinigus gausite tiesiai į savo sąskaitą, sumokėsite pardavėjui ir automobilis iš karto priklausys jums. Lizingo atveju bus šiek tiek kitaip. Iki pat paskutinės jūsų įmokos už automobilį – tai yra, viso lizingo laikotarpiu, jūsų pirkinys priklausys lizingo įmonei. Dėl to atsiranda ir kitų sąlygų – automobilį būtina apdrausti transporto priemonių kasko draudimu, užtikrinti tinkamą techninę priežiūrą ir iškart įspėti kredito teikėją, jeigu nutiko nelaimingas įvykis.

Užtat imant vartojimo kreditą galima apsidrausti pačiam. Įsigiję kredito įmokų draudimą, galėsite būti ramesni, jei netikėtai prarasite pajamas – už jus sumokės kredito draudimo bendrovė. Lizingo atveju toks draudimas negalioja. Jeigu klientas nebegali laiku atsiskaityti, jam gali būti pakeistas mokėjimo grafikas. Tačiau jei situacijos išspręsti nepavyksta, lizingu įsigytas automobilis lieka lizingo įmonės nuosavybė. O jei nutinka priešingas atvejis ir jūsų pajamos padidėja – vartojimo kreditą visada galite grąžinti anksčiau be jokio pabrangimo.

Vilnietė Kamilė nusižiūrėjo senesnį ir apynaujį automobilį. Paskaičiuokime, kiek jai reikėtų skolintis ir kokie būtų jos įsipareigojimai:

 • Pirmasis automobilis, kuris patiko Kamilei – dešimties metų amžiaus „Ford“ už 7 tūkst. eurų. Sudaryti lizingo sutarties jai nepavyks, nes automobilis per senas. Tačiau vartojimo kredito sąlygos merginai puikiai tinka. Ji turi 3 tūkst. eurų santaupų. Tad gali skolintis 4 tūkst. eurų penkerių metų laikotarpiui. Mėnesio įmoka siektų 90 eurų. Paraišką dėl vartojimo kredito Kamilė galės pateikti internetu. Jeigu jos pajamos bus pakankamos, pinigai netrukus pasieks sąskaitą. Mergina galės pirkti automobilį ir iškart taps jo savininke.
 • Antrasis automobilis – naujesnis ir brangesnis, penkerių metų amžiaus „Audi“ už 15 tūkst. eurų. Ir šiam pirkiniui Kamilė gali panaudoti 3 tūkst. eurų santaupų.  Bet jai reikės pasiskolinti dar 12 tūkst. eurų. Jeigu imtų vartojimo kreditą penkeriems metams, kas mėnesį ji mokėtų po 267 eurų. Sudariusi lizingo sutartį penkeriems metams, ji kas mėnesį mokėtų po 215 eurų – tai pusšimčiu mažiau nei imant vartojimo kreditą. Tiesa, ši suma greičiausiai būtų skirta automobilio kasko draudimui, kuris yra privalomas sudarant lizingo sutartį. Vis dėlto, apsisprendusi dėl naujesnio automobilio, Kamilė tikriausiai rinksis lizingą. Nes įmokoms skyrusi maždaug tokią pat sumą, kokia būtų imant vartojimo kreditą, ji turės dar ir kasko draudimą.

Vartojimo kreditas tinka, kai:

 • išsirinkote senesnį automobilį, kuriam planuojate skirti apie 4-5 tūkst. eurų.
 • nenorite turėti kasko draudimo
 • neturite pradinės įmokos
 • sutartį norite sudaryti internetu
 • norite iškart tapti automobilio savininku

Lizingas tinka, kai:

 • išsirinkote apynaujį ir brangesnį nei 7-8 tūkst. eurų automobilį
 • turite pradinę įmoką
 • norite sutaupyti – lizingo palūkanos yra mažesnės negu imant vartojimo kreditą, jei tenkinamos visos sutarties sąlygos
 • norite palankesnėmis sąlygos apsidrausti kasko

Sužinokite visas skolinimosi sąlygas ir tiksliau apskaičiuokite įmokas pasinaudoję skaičiuoklėmis:

Vartojimo kredito skaičiuoklė
Lizingo skaičiuoklė


 • Automobilis - 2019 06 20

  Kada tinkamas laikas parduoti automobilį?

  Kada tinkamas laikas parduoti automobilį?

  Jei kada nors yra tekę pirkti automobilį, greičiausiai turėjote reikalų ir su jo pardavimu. Kaip nepraleisti geriausio laiko parduoti automobilį ir gauti už jį daugiausia, kol kaina dar nepradėjo kristi?

  Daugiau

 • Automobilis - 2020 01 07

  Penki mitai apie naujo automobilio pirkimą

  Penki mitai apie naujo automobilio pirkimą

  Daugelis nori naujo automobilio, tačiau pasikliauja sklandančiais mitais ir šį pirkinį atideda ateičiai. Tai, kiek salone kainuoja automobilis, kaip sutaupyti ir ar verta pirkti dar dažais kvepiantį, gaubia įvairūs įsitikinimai. Specialistai sako, kad su naujais automobiliais susiję mitai paprastai būna visiškai ar bent iš dalies neteisingi.

  Daugiau

 • Automobilis - 2018 06 20

  Kaip protingai įsigyti automobilį?

  Kaip protingai įsigyti automobilį?

  Automobilis yra brangus ir svarbus pirkinys, todėl nusprendus jį įsigyti kyla įvairių klausimų. Susitaupyti ar įsigyti automobilį lizingu ir rinktis norimą automobilį kad ir tiesiai iš salono? O gal pirkti ne naują, bet tuomet kelintų metų? Kiek automobilis turėtų kainuoti, kad atitiktų apgalvoto pirkinio apibrėžimą? Ir nors nesakome, kad atsakymai į šiuos klausimus paprasti, vis dėlto yra keli patarimai, kaip rasti tinkamiausią sprendimą.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Skaičiuoklės

Išsirinkite naują ar naudotą automobilį:

 • finansavimo sąlygas pasirinksite atsižvelgdami į galimybes
 • padėsime Jums sutvarkyti automobiliui įsigyti reikalingus dokumentus

Daugiau apie lizingą

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.