Switch to mobile version. Į viršų

Automobilis - 2020 09 04
Automobilis | lizingas | Vartojimo kreditas

Skolinuosi automobiliui: lizingas ar vartojimo kreditas?

Skolinuosi automobiliui: lizingas ar vartojimo kreditas? © Alex Holyoake, Unsplash

Kartais sakoma, kad be automobilio – kaip be rankų. Vairuoti norisi tokį, kuriame jaučiamės saugiai ir patogiai. Vieni pirmenybę teikia ekonomiškam, kiti – stilingam. Tiesa, kartais tam, kad įsigytume automobilį, savų santaupų nepakanka. Tačiau ir pasiskolinti norisi apgalvotai.

Prieš nusprendžiant, kurį variantą rinktis, svarbu atsakingai įvertinti savo galimybes skolintis.

Skolindamiesi automobiliui, dažniausiai pirmiausia pagalvojame apie lizingą, nes jei tenkinamos visos sutarties sąlygos, lizingo palūkanos yra mažesnės negu vartojimo kredito. Tačiau kuris variantas geriausias būtent jums, labiausiai priklauso nuo automobilio, kurį ketinate pirkti, bei jūsų finansinių galimybių.

Perkant lizingu jums reikės santaupų – pradinis įnašas sudaro mažiausiai 10 proc. Imant vartojimo kreditą įnašo nereikia, tad skolintis galite visą sumą ir rinktis kokios tik norite būklės ar amžiaus transporto priemonę.

Mitas, kad lizingu galima įsigyti tik visiškai naują automobilį iš salono. Abiem atvejais – tiek lizingo, tiek imant vartojimo kreditą, automobilį galite pirkti iš bet kokios įmonės ar fizinio asmens. Tik lizingo atveju automobilis sutarties pabaigoje turi būti ne senesnis nei 13 metų.

Įkeisti automobilio nereikia abiem atvejais. Tačiau pasirinkę vartojimo kreditą, pinigus gausite tiesiai į savo sąskaitą, sumokėsite pardavėjui ir automobilis iš karto priklausys jums. Lizingo atveju bus šiek tiek kitaip. Iki pat paskutinės jūsų įmokos už automobilį – tai yra, viso lizingo laikotarpiu, jūsų pirkinys priklausys lizingo įmonei, o jūs būsite automobilio valdytojas. Dėl to atsiranda ir kitų sąlygų – automobilį būtina apdrausti transporto priemonių kasko draudimu ir užtikrinti tinkamą techninę priežiūrą.

Užtat imant vartojimo kreditą galima apsidrausti pačiam. Įsigiję kredito įmokų draudimą, galėsite būti ramesni, jei netikėtai prarasite pajamas – už jus sumokės kredito draudimo bendrovė. Lizingo atveju toks draudimas negalioja. Jeigu klientas nebegali laiku atsiskaityti, jam gali būti pakeistas mokėjimo grafikas. Tačiau jei situacijos išspręsti nepavyksta, lizingu įsigytas automobilis lieka lizingo įmonės nuosavybė. O jei nutinka priešingas atvejis ir jūsų pajamos padidėja – tiek vartojimo kreditą, tiek lizingą visada galite grąžinti anksčiau be jokio pabrangimo.

Vilnietė Kamilė nusižiūrėjo senesnį ir apynaujį automobilį. Paskaičiuokime, kiek jai reikėtų skolintis ir kokie galėtų būti jos įsipareigojimai:

 • Pirmasis automobilis, kuris patiko Kamilei – dešimties metų amžiaus „Ford“ už 6 tūkst. eurų. Sudaryti lizingo sutarties jai nepavyks, nes automobilis per senas. Tačiau vartojimo kredito sąlygos merginai puikiai tinka. Ji turi 3 tūkst. eurų santaupų, tad gali skolintis 3 tūkst. eurų penkerių metų laikotarpiui. Mėnesio įmoka siektų 66 eurus. Paraišką dėl vartojimo kredito Kamilė galės pateikti internetu. Jeigu jos pajamos bus pakankamos, pinigai netrukus pasieks sąskaitą. Mergina galės pirkti automobilį ir iškart taps jo savininke.
 • Antrasis automobilis – naujesnis ir brangesnis, penkerių metų amžiaus „Audi“ už 15 tūkst. eurų. Ir šiam pirkiniui Kamilė gali panaudoti 3 tūkst. eurų santaupų.  Bet jai reikės pasiskolinti dar 12 tūkst. eurų. Jeigu imtų vartojimo kreditą penkeriems metams, kas mėnesį ji mokėtų po 264 eurus. Sudariusi lizingo sutartį penkeriems metams, ji kas mėnesį mokėtų po 215 eurų – tai pusšimčiu mažiau nei imant vartojimo kreditą. Tiesa, ši suma greičiausiai būtų skirta automobilio kasko draudimui, kuris yra privalomas sudarant lizingo sutartį. Vis dėlto, apsisprendusi, kad nori naujesnio automobilio, Kamilė tikriausiai rinksis lizingą. Nes įmokoms skyrusi maždaug tokią pat sumą, kokia būtų imant vartojimo kreditą, ji turės dar ir kasko draudimą. Be to, jos įsigytas turtas bus naujesnis, todėl jo priežiūrai ir remontui greičiausiai išleis mažiau.

Vartojimo kreditas tinka, kai

 • išsirinkote senesnį automobilį, kuriam planuojate skirti apie iki 8 tūkst. eurų
 • nenorite turėti kasko draudimo
 • neturite pradinės įmokos
 • norite iškart tapti automobilio savininku

Lizingas tinka, kai

 • išsirinkote apynaujį ir brangesnį nei 8 tūkst. eurų automobilį
 • turite pradinę įmoką
 • norite sutaupyti – lizingo palūkanos paprastai yra mažesnės
 • norite kasko draudimo palankesnėmis sąlygomis

Išsirinkite naują ar naudotą automobilį

– Finansavimo sąlygas pasirinkite atsižvelgdami į savo galimybes
– Pradinė įmoka nuo 10 proc.
– Lizingo laikotarpis iki 7 metų
– Padėsime Jums sutvarkyti automobiliui įsigyti reikalingus dokumentus

 


 • Automobilis - 2019 06 20

  Kada tinkamas laikas parduoti automobilį?

  Kada tinkamas laikas parduoti automobilį?

  Jei kada nors yra tekę pirkti automobilį, greičiausiai turėjote reikalų ir su jo pardavimu. Kaip nepraleisti geriausio laiko parduoti automobilį ir gauti už jį daugiausia, kol kaina dar nepradėjo kristi?

  Daugiau

 • Automobilis - 2020 08 13

  Penki mitai apie naujo automobilio pirkimą

  Penki mitai apie naujo automobilio pirkimą

  Daugelis nori naujo automobilio, tačiau pasikliauja sklandančiais mitais ir šį pirkinį atideda ateičiai. Tai, kiek salone kainuoja automobilis, kaip sutaupyti ir ar verta pirkti dar dažais kvepiantį, gaubia įvairūs įsitikinimai. Specialistai sako, kad su naujais automobiliais susiję mitai paprastai būna visiškai ar bent iš dalies neteisingi.

  Daugiau

 • Automobilis - 2019 10 20

  Ką reikia žinoti perkant automobilį?

  Ką reikia žinoti perkant automobilį?

  Automobilis yra brangus ir svarbus pirkinys, todėl nusprendus jį įsigyti kyla įvairių klausimų. Susitaupyti ar įsigyti automobilį lizingu ir rinktis norimą automobilį kad ir tiesiai iš salono? O gal pirkti ne naują, bet tuomet kelintų metų? Kiek automobilis turėtų kainuoti, kad atitiktų apgalvoto pirkinio apibrėžimą? Ir nors nesakome, kad atsakymai į šiuos klausimus paprasti, vis dėlto yra keli patarimai, kaip rasti tinkamiausią sprendimą.

  Daugiau

 


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Skaičiuoklės

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.