Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2020 09 09

Banko paslaugos vaikams: sąskaita – vos gimus, kortelė – nuo septynerių

Banko paslaugos vaikams: sąskaita – vos gimus, kortelė – nuo septynerių © Marisa Howenstine, Unsplash

Mokytis geriau valdyti pinigus, jausti didesnę atsakomybę už savo išlaidas, patogiau ir saugiau atsiskaitinėti – tai tik keletas naudų, kurias, naudodamiesi banko paslaugomis, gauna vaikai. Kokias galimybes bankas suteikia skirtingo amžiaus vaikams ir kokie žingsniai norint jomis pasinaudoti?

Patiems mažiausiems – banko sąskaita

Kaip pasakoja SEB banko Baltijos šalių kasdienės bankininkystės paslaugų vadovas Gintautas Giržadas, atidaryti pirmąją sąskaitą galima vaikui vos gimus. Norint tai padaryti, abu tėvai su asmens dokumentais turi atvykti į banko skyrių, taip pat reikalingas ir kūdikio gimimo liudijimas ar įrašas. Tokia sąskaita atidaroma nemokamai.

Ši sąskaita valdoma tėvų iki tol, kol vaikui sueina 14 metų. Tuomet tėvai gali perleisti valdymą vaikui, o jei to nepadaro – nuo 18 metų, remiantis LR Civiliniu kodeksu, sąskaita automatiškai priskiriama disponuoti jau pilnamečiui jos turėtojui.

Nuo 7 metų – asmeninė sąskaita ir kortelė

7–13 metų amžiaus vaikams kortelei gauti į banką turi atvykti abu tėvai su asmens dokumentais ir vaiko gimimo liudijimu arba įrašu. Jei vaikas gyvena su vienu iš tėvų, reikia turėti tai įrodantį teismo sprendimą – tokiu atveju kito tėvo dalyvavimas nėra būtinas.

Vaiko dalyvavimas teisiškai nebūtinas, tačiau, pasak SEB atstovo, pirmoji kortelė vaikui yra didelis įvykis, be to, pirmojo susitikimo metu aptariami ir kortelės naudojimo bei saugumo klausimai, todėl verta atvykti visiems trims.

Šiai amžiaus grupei gali būti išduodama ne tik kortelė, bet ir atidaroma asmeninė sąskaita. „Yra galimybė šią sąskaitą atidaryti kaip papildomą vieno iš tėvų sąskaitą, tačiau tokiu atveju ji papildomai kainuoja. Atidarant vaiko vardu, sąskaita ir kortelė yra nemokamos“, – argumentuoja banko atstovas. Net ir tokiu atveju vaiko sąskaita gali būti matoma tėvų internetinėje bankininkystėje: tokiu būdu jie gali matyti vaiko sąskaitos likutį, kur, kiek ir kada buvo išleisti pinigai.

Pirmąją mokėjimo kortelę galima pasirinkti iš dviejų variantų: paprastos bekontaktės mokėjimo ir susietos su „Mylimiausia“ nuolaidų kortele. Abiem kortelėms taikomas 145 Eur paros limitas ir automatiškai įjungiamas planas „Moksleivis“, su kuriuo nekainuoja nei sąskaita, nei mėnesinis kortelės aptarnavimas.

Drauge su pirmąja kortele vaikas gali pradėti naudotis ir SEB mobiliąja programėle: matyti joje sąskaitos likutį, kur ir kiek išleido. Tiesa, šiai amžiaus grupei dar nesuteikiama prieiga prie interneto banko, neleidžiami pervedimai internetu, taigi ir mobilioji programėlė šių funkcijų neturi.

Nuo 14 metų – ir atsiskaitymai internetu

Jei pirmąją nepilnamečio vaiko sąskaitą norima atidaryti šiam suėjus 14 metų ir daugiau, į banką pakanka atvykti vienam iš tėvų. Drauge privalo dalyvauti ir vaikas, reikalingi ir jų abiejų asmens dokumentai bei vaiko gimimo liudijimas. 

Sąlygos ir galimybės yra labai panašios, kaip ir jaunesnei amžiaus grupei, tik šie vaikai jau gali prisijungti prie interneto banko – tiesa, tam gavę tėvų sutikimą. „Tėvų sutikimas gali būti pasirašomas tuo pačiu metu, kai ateinama dėl kortelės išdavimo. Jei tėvai sutikimo iškart neduoda, bet nusprendžia jį duoti vėliau, po kelių metų – reikia vėl vienam iš tėvų su vaiku ateiti į banką, nes pats paauglys šios funkcijos įsijungti negali“, – akcentuoja G. Giržadas.

Kadangi 14–17 metų amžiaus grupėje atsiranda galimybė naudotis interneto banku ir pervesti pinigus, atitinkamai atsiranda ir galimybė naudotis „Smart-ID“ programėle. Mobiliojoje SEB programėlėje taip pat atsiranda galimybė ne tik matyti likutį ar atsiskaitymus kortele, bet ir patiems atlikti mokėjimus.

Paaugliui išduodamos taip pat viena iš dviejų minėtų kortelių, tik jų limitai didesni – tokie pat, kaip ir kortelių suaugusiems. Standartiniai limitai – galima iki 2 000 Eur per parą išsiimti grynųjų iš bankomato ir iki 3 000 Eur atsiskaityti internetu bei prekybos ir paslaugų vietose. Šiuos limitus keisti galima bet kada prisijungus prie interneto banko ar mobiliojoje programėlėje.

Leiskite kišenpinigius tvarkytis savarankiškai

 

Nuo 7 metų vaikai nemokamai naudojasi ne tik banko sąskaita, bet ir debeto kortele. Atidarykite vaikui sąskaitą ir prireikus pinigus pervesite akimirksniu, taip kartu apsaugosite kišenpinigius nuo per greito išleidimo.

 


 • Kasdieniai finansai - 2020 06 16

  Evelinos istorija: biudžetą planuoja nuo 16 metų ir savęs nevaržo

  Evelinos istorija: biudžetą planuoja nuo 16 metų ir savęs nevaržo

  „Man biudžeto sudarymo taisyklės laikymasis leidžia pernelyg savęs nevaržyti kasdienybėje, nes norisi jos kokybiškos, ir kartu susitaupyti didesniam pirkiniui, tokiam kaip pradinė būsto įmoka“, – sako Evelina, praėjusi biudžeto planavimo kelius ir klystkelius nuo pat 16 metų, kai pradėjo savarankiškai tvarkyti savo finansus. Šiandien ji turi atradusi savo būdą, remdamasi 50-30-20 taisykle, ir ragina tai pabandyti padaryti kiekvienam, nes svarbiausia – savo pinigus apskritai valdyti.

  Daugiau

 • Kuriantiems verslą - 2020 05 15

  Moksleiviai sukūrė sprendimą nemėgstantiems kuprinių

  Moksleiviai sukūrė sprendimą nemėgstantiems kuprinių

  Vienuoliktokių Agnės Mokrikaitės ir Gabrielės Butinavičiūtės verslo idėja – tarsi iš chrestomatinio verslo kūrimo vadovėlio, nes sukurta iš asmeninio poreikio, rinkoje neradus problemą padedančio spręsti produkto. Tai – originalūs džemperiai su paslėptomis vidinėmis kišenėmis, kuriose telpa visi būtiniausi daiktai, todėl yra puikus sprendimas tiems, kurie nemėgsta su savimi nešiotis kuprinių ar rankinių.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 11 05

  Draugas liko skolingas už pietus? Priminkite jam savo telefono, ne banko sąskaitos numerį

  Draugas liko skolingas už pietus? Priminkite jam savo telefono, ne banko sąskaitos numerį

  Viskas, ko reikia, – telefono numeris. Patobulinus iki šiol veikusią SEB mobiliosios programėlės funkciją, pagal telefono numerį pinigus gali pervesti ar gauti bet kurio banko klientai. Tai tapo įmanoma bankams prisijungus prie specialios Lietuvos banko infrastruktūros, leidžiančios susieti telefono numerį su savo banko sąskaita.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.