Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2019 11 18
Kalėdos | dovanos | išlaidos

Kalėdinės dovanos, kuriomis draugai (ne)apsidžiaugtų

Kalėdinės dovanos, kuriomis draugai (ne)apsidžiaugtų © Jeshoots, Unsplash

Puikių dovanų aplink atrodo begalė, tačiau tik tol, kol prireikia kažką nupirkti. Pažįstamas jausmas? Pakalbinome kelis savo sričių specialistus, kurie išdavė, kokios dovanos juos pradžiugintų, o kokias parduotuvėje geriau apeiti lanku. Fotografui, gurmanui ar keliautojui – kam dovanos beieškotumėte, šie patarimai padės sutaupyti laiko ir pinigų.

 

 

 

 

Fotografė Greta Gedminaitė – nepailstanti akimirkų „gaudytoja“, kuri puikų kadrą užfiksuoja ir be profesionalaus objektyvo. Gretos paklausėme, kokios 3 dovanos tiktų ir kokių geriau vengti žmogui, mylinčiam fotografiją?

Už 5 Eur – pirštinės atvirais pirštų galais. Ne tik papuoš šaltą dieną, bet ir sušildys fotografuojant tiek telefonu, tiek fotoaparatu.

Už 10 Eur – fotografavimo lęšiai. Naujos techninės galimybės įkvepia kūrybiniams eksperimentams ir fotografavimo procesą padaro dar įdomesniu, o nuotraukas – kokybiškesnėmis.

Už 15 Eur – fotoknyga. Šiais skaitmeniniais laikais fotografuojantiems labai malonu pamatyti savo darbus kokybiškai atspausdintus.

Tuščias nuotraukų rėmelis. Dažniausiai fotografuojantys rėmelį derina jau prie turimos, atspausdintos nuotraukos. Tada tampa svarbi rėmelio spalva, medžiaga, dydis.
Tuščias nuotraukų albumas. Dažniausiai lieka dulkėti knygų lentynoje, nes fotografuoti mėgstantys žmonės retai randa laiko atsirinkti, atsispausdinti ir tvarkingai į albumą sudėlioti savas nuotraukas.
Termosas-fotoaparato objektyvas. Geriau tegul objektyvai projektuoja vaizdus, o termosai išlaiko karštus gėrimus.

 

Nesiblaškykite rinkdami gurmanišką dovaną – pataria Urtė Mikelevičiūtė, tinklaraštininkė (www.dervynas.lt), „VMG Master“ projekto vadovė bei restoranų konsultantė.

Už 5 Eur – kokybiška arbata arba kava. Rinkitės aukštesnės kokybės, šviežiai skrudintą kavą ar arbatą. Pastarosios pasirinkimas itin platus: „Pu-erh“, „Oolong“, matė, baltoji ar „Earl Grey“.

Už 10 Eur – kokybiško sūrio rinkinys su sūrio pjaustymo peiliu. Visos sveikos valgomos dovanos yra geros.

Už 15 Eur – kokybiškas alyvuogių aliejus ir balzamiko actas. Prie rinkinio galima pridėti saulėje džiovintų pomidorų ir ranko darbo makaronų – tai tikrai sužavės kiekvieną itališkos virtuvės mylėtoją.

Puodelis. Na kiek gi galima? Nebent tiksliai žinote, kad jūsų draugui šios dovanos reikia.
Prijuostės, pirštinės ir pašluostės. Nepamirškite, kad tai viena dažniausių dovanų, kurios visgi mažiausiai prireikia. 
Druskinė ir pipirinė, formelių rinkiniai sausainiams, tortų ir pyragų skardos, kočėlai ar bulvių skustuvai. Pigūs įrankiai nėra geidžiamiausias daiktas virtuvėje, o jeigu žmogui tokių dalykų prireikia, jis juos nusipirks pats.

 

Į pagalbą skuba ir Ieva Kazakevičiūtė, paskyros „trashh_less“ kūrėja ir tvaraus vartojimo entuziastė. Ji pataria, kokias eco-friendly dovanas dovanoti, kad dėkingas būtų ir gavėjas, ir gamta.

Už 0 Eur – padovanokite sau priklausantį daiktą, jei žinote, kad žmogus, kuriam atiteks dovana, tai įvertins. Galbūt tai perskaityta knyga? Ar pabodusi, bet draugei beprotiškai patinkanti suknelė?

Už 5 Eur – daugkartinio naudojimo maišeliai biriems produktams. Paskatinkite artimą žmogų nuo šiol tokius produktus, kaip riešutus, džiovintus ar šviežius vaisius bei daržoves, pirkti daugkartiniuose, drobiniuose maišeliuose.

Už 10 Eur – kietasis šampūnas. Puiki proga padovanoti tai, ko draugai dar neišdrįsta pabandyti patys, ir kartu atsisakyti standartinės plastikinės pakuotės.

Už 15 Eur – bilietai į kiną ar kitą ilgai lauktą renginį, spektaklį, knygos pristatymą. Pabandykite vietoje daikto padovanoti patirtį.

Kvapni kalėdinė arbata. Dažniausiai ne tik pripildyta sintetinių kvapų, bet ir geriama iš dalinai plastikinių arbatos pakelių.
DVD filmai, sporto treniruotės, CD muzika. Geriau artimam žmogui dovanokite laikiną „Netflix“ ar „Spotify“ prenumeratą.
Kosmetikos produktai. Tai yra viena dažniausiai išmetamų kalėdinių dovanų. Rinkitės tik tuo atveju, jei žinote, kad artimam žmogui to tikrai reikia.

 

Kelionių mėgėja, tinklaraščio „Basic Approach Blog“ kūrėja Aistė Svarauskaitė, socialiniuose tinkluose puikiai pažįstama kaip Mondayjazz, siūlo, ką padovanoti keliauti mėgstančiam žmogui.

Už 5 Eur – gražiai supakuotas maistingas riešutų ir uogų rinkinys. Puikiai pravers kaip užkandis kelionių metu.

Už 10 Eur – kaklo pagalvėlė. Niekam nepatinka po poilsio lėktuve ar autobuse pabusti tarsi sulaužytu kaklu.

Už 15 Eur – nedidelė išorinė baterija (powerbank'as). Kas gali būti blogiau nei kelionėje išsikrovęs telefonas?

Rankšluostis. Dažniausiai, kad ir kur keliautume, jų būna visur, todėl į keliones neverta imti papildomo rankšluosčio ir taip apsunkinti bagažą.
Knyga apie lankomą šalį ar kelionių gidas. Visą reikiamą naujausią informaciją paprasčiau rasti internete, o knygas keliaujant nešiotis ne taip ir patogu.
Skėtis. Dovana tarsi ir naudinga, tačiau dažniausiai užkietėję keliautojai lietingiems orams renkasi lietpaltį.

 

Darius Kniūkšta, žinomas ne tik kaip geimeris, bet ir kaip studentas, įgyvendinęs „Minecraft Gigafactory LT“ projektą ir sulaukęs „Tesla“ atstovų susidomėjimo. Darius dalijasi idėjomis, ką dovanoti žaidimų fanui.

Už 5 Eur – STEAM žaidimų platformos kuponas. Jis, turbūt, yra kiekvieno geimerio svajonių dovana, nes norimą žaidimą gali išsirinkti pats.

Už 10 Eur – mėgstamo žaidimo atributika. Tokiu atveju tinka ir puodelis, ir raktų pakabukas – svarbiausia žinoti draugo mėgstamą žaidimą ir jokiu būdu nepirkti atsitiktinio.

Už 15 Eur – spalvota LED lempa arba juostelė stalui dekoruoti. Kiekvienas žaidimų entuziastas mėgsta gražų apšvietimą.

Klaviatūra, pelė ar pelės kilimėlis, taip pat išmanusis laikrodis ar apyrankė, valdymo pultelis žaidimams. Šis patarimas skirtas dovanai turint nedidelį biudžetą. Daugeliu atvejų už kelis ar kelioliką eurų pirkti šie daiktai bus prastos kokybės. Surizikavęs nusipirkti pultelį už 15 Eur Darius prisimena, kad šis pusės žaidimų net nevaldė, o ir tuose, kuriuos iš dalies valdė – mygtukai veikė atvirkščiai.


Trūksta žinių, kaip planuoti ir skirstyti savo biudžetą?

Sek mus instagrame ir sužinok, kaip savo finansus planuoja kiti ir kaip apskritai užsidirbti daugiau pinigų.

Trūksta žinių, kaip planuoti ir skirstyti savo biudžetą?

Sek mus instagrame ir sužinok, kaip savo finansus planuoja kiti ir kaip apskritai užsidirbti daugiau pinigų.


 • Kasdieniai finansai - 2019 11 07

  Mados tinklaraštininkė planavo mėnesio biudžetą: ką galima daryti su 600 eurų?

  Mados tinklaraštininkė planavo mėnesio biudžetą: ką galima daryti su 600 eurų?

  Kaip suplanuoti savo mėnesio biudžetą, kad pinigų užtektų ne tik būtiniausioms išlaidoms, bet jų dar liktų kelionėms ir būtų galima taupyti? Su tokia užduotimi teko susitvarkyti mados ir kelionių mėgėjai, daugiau negu 28 tūkst. sekėjų instagrame turinčiai Kamilei Dambrauskaitei.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2019 10 17

  Šeimos biudžeto planavimas. Ar įmanoma maistui išleisti dvigubai mažiau?

  Šeimos biudžeto planavimas. Ar įmanoma maistui išleisti dvigubai mažiau?

  Jei į maisto prekių parduotuvę ateiname alkani, neretai perkame produktus neapgalvoję. Tuomet atrodo, kad norime visko, todėl išleidžiame kur kas daugiau pinigų ir nusiperkame ne pačių būtiniausių produktų. Kodėl verta iš anksto planuoti, ką valgysime, SEB banko instagramo paskyroje @seb.lietuvoje pasakoja maisto tinklaraščio „Ant medinės lentelės“ kūrėja Kristina Pišniukaitė.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2019 10 02

  Stilistė Lina Bernotaitytė: kaip planuoti pirkinius norint būti stilingiems

  Stilistė Lina Bernotaitytė: kaip planuoti pirkinius norint būti stilingiems

  Skubėti į parduotuvę atsiradus naujai kolekcijai ir išleisti daug pinigų? O gal geriau palaukti išpardavimo, tačiau rizikuoti spintą pripildyti drabužiais, kurių niekada taip ir neapsivelkame? SEB banko instagramo paskyroje @seb.lietuvoje stilistė Lina Bernotaitytė pasakoja, kad tokių dilemų galima išvengti protingai planuojant savo garderobą, ir pati stebėdamasi prisimena, jog paskutinis jos pirkinys buvo įsigytas prieš pusantrų metų.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.