Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2020 09 13
kredito kortelė | Taupymas | santaupos

Kredito kortelė – alternatyva santaupoms?

Kredito kortelė – alternatyva santaupoms?

Pinigų pasiskolinimas neplanuotiems didesniems pirkiniams, apsipirkimas internetu, kelionės užsienyje draudimas, automobilio nuoma ar viešbučio rezervacija – visos šios galimybės ir naudos išlieka populiarios tarp kredito kortelių vartotojų.

Ar protingas sprendimas kredito kortelės limitą naudoti nenumatytiems atvejams? Ekspertų teigimu – taip, tačiau reikėtų prisiminti, kad jis tinkamas tik tuomet, kai paskola imama trumpam laikotarpiui ir neviršija vieno ar dviejų mėnesių pajamų.

Pavyzdžiui, netikėtas automobilio remontas, nenumatytos išlaidos kelionėje ar pasitaikiusi proga įsigyti norimą ir reikalingą daiktą itin palankia kaina – tai tie atvejai, kai staiga prireikus pinigų galima panaudoti kredito kortelės limitą.

Jei turite klasikinę kredito kortelę ir pasirinkote kintamų įmokų dengimo būdą, kredito limitas yra 1000 eurų ir neplanuotai išleidžiate 500 eurų automobilio remontui,  šią sumą grąžinę per 45 dienas arba iki 15 kito mėnesio dienos, neturėsite mokėti jokių palūkanų už pasinaudojimą kredito limitu.

Kada kortelės kredito verčiau nenaudoti?

Pasinaudojus kredito kortelės lėšomis svarbu suvokti, kad kurį laiką reikės griežčiau kontroliuoti išlaidas tam, kad ilgainiui mėnesinės pajamos ir išlaidos vėl atsistatytų ir nereikėtų skolintis kasdien. Tokia pati situacija nutinka, kai nenumatytiems atvejams panaudojame savo santaupas – taupyti tenka daugiau, kad jas atkurtume.

Jei netenkate darbo, mažėja atlyginimas arba, pavyzdžiui, pakyla būsto paskolos palūkanų norma, verčiau ieškoti būdo, kaip sumažinti išlaidas, nei naudoti kredito kortelės limitą. Taip pat reikia suprasti, kad ne kiekvienas noras kažką įsigyti yra nenumatytas atvejis, kuriam reikėtų skolintis: tą daryti reikėtų apgalvotai ir sąmoningai.

Daugiau privalumų negu debeto kortelė – „Mastercard Standard“ kredito kortelė

– Kredito limitas iki 32 000 Eur
– Galimybė pasirinkti nemokamo kredito laikotarpį iki 45 dienų
– Kelionių užsienyje draudimas, kuris galioja visiems šeimos nariams
– Kortelės naudojimo mokestis 1,45 Eur/mėn.

 


 • Kasdieniai finansai - 2021 02 12

  Ketinate imti vartojimo kreditą? Skaičiuokite ne palūkanas, o BVKKMN

  Ketinate imti vartojimo kreditą? Skaičiuokite ne palūkanas, o BVKKMN

  Svarbu žinoti, kad palūkanos sudaro tik dalį bendros vartojimo kredito kainos. Realus procentas, kurį teks sumokėti nuo skolinamos sumos, atsispindi bendroje vartojimo kredito kainos metinėje normoje (BVKKMN).

  Daugiau

 • Taupymas ir investavimas - 2020 07 17

  Mėnesio gale nebelieka pinigų atidėti taupymui? Sužinokite, ką darote ne taip

  Mėnesio gale nebelieka pinigų atidėti taupymui? Sužinokite, ką darote ne taip

  „Turėti pinigų – turėti laisvę rinktis. Tai suteikia saugumo, tvirtumo, ramybės ir harmonijos gyvenimui, dovanoja daug energijos ir pašalina krūvas nereikalingo nerimo. Kai nereikia galvoti apie pinigus, turime daugiau erdvės kūrybai ir svajonių pildymui“, – apie tai, kodėl reikėtų turėti santaupų, sako Norvegijoje gyvenanti Simona, kuriai kažkada taupymas tapo didžiuliu atradimu, o šiandien yra neatsiejama biudžeto valdymo dalis.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2020 06 18

  Kaip karantinas išmokė taupyti savo laiką

  Kaip karantinas išmokė taupyti savo laiką

  Pakeisti per ilgą laiką susiformavusius įpročius – gana sunki užduotis. Tačiau karantino metu turėjome išmokti gyventi kitaip. Ne vienas pirmą kartą pabandė internetu užsisakyti maisto į namus, vietoj vizito į banko skyrių klausimus sprendė savarankiškai ar paskambinęs telefonu, o prireikus apsilankyti pas šeimos gydytoją registravomės iš anksto. Kaip išmokome sutaupyti laiko?

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.