Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2020 03 22
programėlė | mobilioji piniginė

Parduotuvėje vietoje banko kortelės – išmanusis telefonas

Parduotuvėje vietoje banko kortelės – išmanusis telefonas

Namuose pamiršta piniginė problemų nekels, jei su savimi turėsite išmanųjį telefoną. Mokėjimų telefonu populiarumas sparčiai auga visame pasaulyje dėl galimybės atsiskaityti už prekes ir paslaugas greitai, patogiai ir be jokio kontakto – telefoną vos pridėjus prie mokėjimo kortelių skaitytuvoNorite sumaniai atsiskaityti ir jūs?

Apie mobiliąją piniginę

Mobilioji piniginė – banko programėlės išmaniajame telefone nauja funkcija. Norint atsiskaityti parduotuvėje, knygyne, degalinėje ar bet kurioje kitoje pardavimo vietoje, tereikia su savimi turėti telefoną. Jį atrakinus ir pridėjus prie mokėjimo kortelių skaitytuvo patvirtinamas mokėjimas, ir pinigai automatiškai nurašomi nuo sąskaitos.

Kad visas šis procesas galėtų įvykti, reikia telefone turėti  įsidiegus SEB mobiliąją programėlę ir skaitmeninti norimą „Mastercard“ mokėjimo kortelę (ji nebūtinai turi būti bekontaktė).

Šiuo metu mobiliąja pinigine galima naudotis turint išmanųjį telefoną, kuriame įdiegta „Android“ operacinė sistema ir NFC technologija.

Kas yra NFC, ar tai saugu?

NFC (Near Field Communication) – tai technologija, kurią taikant  duomenys iš vieno įrenginio į kitą perduodami kelių centimetrų atstumu. Būtent tai padeda atsiskaityti telefonu – skaitmeninės kortelės duomenys parduotuvėje yra siunčiami į mokėjimo kortelių skaitytuvą.

Atsiskaityti telefonu taip pat saugu kaip ir bekontakte kortele. Bekontaktė funkcija veikia kelių centimetrų atstumu ir yra apsaugota nuo pakartotinio lėšų nurašymo, taip pat galioja nustatyti mokėjimo limitai. Pagal savo poreikius galite pasikoreguoti bendrus dienos ar mėnesio atsiskaitymo limitus, taip pat svarbu sugalvoti sudėtingą slaptažodį telefonui atrakinti.

Bekontakčio atsiskaitymo funkciją mobiliojoje programėlėje galima savo nuožiūra bet kada išjungti ar vėl aktyvinti.

Kaip skaitmeninti mokėjimo kortelę

Įsijunkite SEB mobiliąją programėlę (jei dar neturite, informacija, kaip ją atsisiųsti yra čia) ir spustelėkite mobiliosios piniginės piktogramą. Sekite telefone rodomas instrukcijas ir skaitmeninkite savo „Mastercard“ debeto arba kredito kortelę. Skaitmeninti galite kelias korteles, tačiau vieną iš jų turėsite nustatyti kaip pagrindinę.

Galėsite pasirinkti mokėjimo būdą – mokėti automatiškai vos atrakinę telefoną ar tik įjungę mobiliąją programėlę. Taip keliomis sekundėmis pailgės atsiskaitymo procesas, tačiau jausitės saugiau.

Naudinga žinoti
 • Mokėti telefonu galima Lietuvoje ir užsienyje, kur yra įrengti bekontakčiai mokėjimo kortelių skaitytuvai
 • Saugumo sumetimais kartais, taip pat visada atsiskaitant telefonu viršijant 25 eurus (COVID-19 karantino laikotarpiu – 50 eurų) būsite paprašyti telefone įvesti PIN kodą ar kitaip patvirtinti mokėjimą (pvz., piršto atspaudo nuskaitymas)
 • Atsiskaityti bekontakčiu būdu telefonu galima iki 150 eurų, viršijant šią sumą reikės mokėti kortele
 • Ši funkcija veikia ir privatiems, ir verslo klientams atsiskaitant debeto ir kredito „Mastercard“ mokėjimo kortelėmis

 • Kasdieniai finansai - 2019 12 13

  „Mano pinigai“: kaip planuoti šeimos biudžetą

  „Mano pinigai“: kaip planuoti šeimos biudžetą

  Tvirta ir užtikrinta šeimos gerovė – vienas iš svarbiausių ilgalaikių santykių aspektų. Žiūrėkite laidą „Mano pinigai“, kurią padedame kurti, ir sužinokite, kaip savo šeimos biudžetą sekasi valdyti laidų vedėjui ir verslininkui Ali Gadžijevui, bei ką šia tema pataria mūsų ekspertai.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2019 11 12

  Telefone ištrynėte „Smart-ID“? Į banką skubėti visai nebūtina

  Telefone ištrynėte „Smart-ID“? Į banką skubėti visai nebūtina

  Esate mieste ir staiga sugalvojate įsigyti bilietus į kiną internetu, tačiau prisimenate, kad slaptažodžių generatorius liko kitoje rankinėje. Keliaudami prisimenate, kad nesumokėjote mokesčių, o slaptažodžių generatorius guli namų stalčiuje. Pažįstamos situacijos? Jas išspręsti galite lengvai – naudodamiesi „Smart-ID“ mobiliąja programėle, kuri yra itin patogus, paprastas ir saugus būdas jungtis prie interneto banko bei tvirtinti finansines operacijas.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2019 10 01

  Kaip apsisaugoti nuo finansinių nusikaltimų internete

  Kaip apsisaugoti nuo finansinių nusikaltimų internete

  Socialinės inžinerijos atakų, kai suklaidinti nukentėjusieji sukčiams atskleidžia savo asmeninius ir finansinius duomenis,  ateityje tik daugės. Sukčiai naudoja vis sudėtingesnius klaidinimo būdus savo tikslams pasiekti, taigi žmonės turėtų būti budrūs ir atidūs. Kaip apsisaugoti nuo sukčių ir ką svarbu žinoti kiekvienam piliečiui, pasakoja SEB banko Prevencijos departamento vadovas Audrius Šapola.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.