Switch to mobile version. Į viršų

Privatiems klientams

Pensijos kaupimas ir išmokėjimas

Dirbdami ir gaudami nuolatines pajamas, įprantame tenkinti daugumą savo poreikių ir retai susimąstome, ar sulaukus pensinio amžiaus gaunamų pajamų pakaks oriai senatvei. Ja pasirūpinti turėtume jau dabar.

 • I pensijų pakopa

  I pensijų pakopa

  „Sodros“ mokama pensija, kuri užtikrins minimalią pensiją ir socialines garantijas senatvėje. Pensijos išmoką gauna visi nuolatiniai LR gyventojai, sulaukę pensinio amžiaus ir turintys minimalų (bent 15 metų) socialinio draudimo stažą. Pensijos išmokos dydis priklauso nuo: darbo stažo, darbo užmokescio dydžio, sumokėtų socialinio draudimo imokų, valstybės vykdomos socialinės politikos, finansinių galimybių.

  Daugiau

 • II pensijų pakopa

  II pensijų pakopa

  Jūsų asmeninė sąskaita II pakopos pensijų fonde. Dalį „Sodrai“ sumokėtų mokesčių ir papildomą dalį savo atlyginimo galite skirti pensijai kaupti II pakopos pensijų fonde. Valstybė remia pensijos kaupimą asmeninėmis lėšomis pervesdama papildomą įmoką iš šalies biudžeto. Pensijų įmokos investuojamos, taigi, esant palankiai situacijai, galite tikėtis investicijų grąžos.

  Daugiau

 • III pensijų pakopa

  III pensijų pakopa

  Iki pageidaujamo dydžio galite pasididinti būsimą pensiją lėšas papildomai kaupiant pagal investicinio gyvybės draudimo sutartį ar III pakopos pensijų fondo sutartį. Nuoseklų ir ilgalaikį lėšų kaupima skatina valstybė – galėsite pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčių lengvata.

  Daugiau

 • Pensijų anuitetas

  Pensijų anuitetas

  Pensijų anuitetas yra gyvybės draudimo bendrovės paslauga, kai sumokėjus vienkartinę įmoką apdraustajam visą likusį gyvenimą kiekvieną mėnesį mokamos mėnesio išmokos. Kad sulaukus pensinio amžiaus planų netemdytų baimė, jog sukaupti pinigai baigsis greičiau, už dalį santaupų galite įsigyti pensijų anuitetą  ir užsitikrinti nuolatines išmokas visą savo gyvenimą.

  Daugiau

Jūsų ateities pensija


Tai yra reklaminio pobūdžio informacija, kuri negali būti interpretuojama kaip asmeninė rekomendacija, nurodymas ar kvietimas kaupti lėšas čia minimuose pensijų fonduose ar pagal investicinio gyvybės draudimo sutartį ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas ar dalis. Nors turinys yra pagrįstas šaltiniais, kurie laikomi patikimais, SEB bankas, UAB „SEB investicijų valdymas“ ir UAB „SEB gyvybės draudimas“ nėra atsakingi už netikslumus ar nuostolius, kurių gali atsirasti, kai investicijos grindžiamos tokia informacija.

II pakopos pensijų fondus „SEB pensija“ valdo UAB „SEB investicijų valdymas“. Savanoriškai kaupti papildomą pensiją galite III pakopos pensijų fonde (šią paslaugą teikia UAB „SEB investicijų valdymas“) arba sudarę investicinio gyvybės draudimo sutartį „SEB pensija plius“ (šią paslaugą teikia UAB „SEB gyvybės draudimas“).

Pažymime, kad II pakopos pensijų kaupimo sistemos dalyviams, sudariusiems pensijų kaupimo sutartis, valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija proporcingai mažinama Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo nustatyta tvarka. Taip pat atkreipiame dėmesį, kad sudaryta II pakopos pensijų kaupimo sutartis negali būti nutraukta, išskyrus atvejus, kai dalyvis vienašališkai nutraukia pirmą kartą sudarytą sutartį per 30 kalendorinių dienų nuo jos sudarymo, apie tai raštu pranešęs pensijų kaupimo bendrovei.

Kaupdami lėšas II pakopos pensijų fonde, III pakopos pensijų fonde ar pagal investicino gyvybės draudimo sutartį, Jūs prisiimate investicijų grąžos riziką. Norėdami iš dalies valdyti šią riziką, pensijų fondą ar investavimo kryptį rinkitės atsižvelgdami į savo amžių ir priimtiną riziką. Investicijų grąža yra susijusi su rizika. Jų vertė gali mažėti arba didėti, o tai, kad anksčiau grąža buvo teigiama, nereiškia, kad tokia ji bus ir ateityje. Tam tikrais atvejais nuostoliai gali viršyti pradinę investiciją. Jūs esate atsakingi už savo investavimo sprendimus, todėl, prieš priimdami sprendimą investuoti, turite patys ar padedami banko konsultantų įvertinti, kad, esant infliacijai, pasikeitus rinkos palūkanų normoms ar įvykus tam tikriems įvykiams, kurie nepriklauso nuo UAB „SEB investicijų valdymas“ ar UAB „SEB gyvybės draudimas“ valios ir veiksmų, gali sumažėti Jūsų investicijų vertė. Pasikonsultuoti dėl rizikos galite atvykę į pageidaujamą SEB banko skyrių ar paskambinę visą parą veikiančiu telefonu 1528.

 

 

Pensija

Turite rūpesčių dėl šių produktų ar paslaugų?

Kontaktai

 • „Skype“ (visą parą)
 • Rašykite mums
 • Savitarnos zonos
 • Banko skyriai ir bankomatai
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.