Keisti kalbą:
Image
Man looking ahead.

Visi paliekame anglies pėdsaką.
Kokį paliekate Jūs?

 
Paragraphs

Mes sukūrėme būdą pamatyti tai, kas nematoma – kaip Jūsų pasirinkimai lemia anglies dioksido emisijas

  • Programėlė yra nemokama visiems vartotojams
  • „ManoPėdsakas | SEB“ („MyFootprint | SEB“) suteiks lengvai pritaikomų įžvalgų ir patarimų, kurie padės sumažinti Jūsų anglies pėdsaką


Kodėl mes sukūrėme šią programėlę?

Dažniausiai užduodami klausimai

Apskaičiuokite savo anglies pėdsaką

Kiekvienas mūsų pasirinkimas daro vienokį ar kitokį poveikį aplinkai. Ar žinote, kiek anglies dioksido Jūsų veiksmai sugeneruoja kasdien? Pasinaudokite „ManoPėdsakas | SEB“ („MyFootprint | SEB“) programėle ir apskaičiuokite savo anglies pėdsaką.

 
 

Pasitikrinkite savo žinias

Ką žinote apie tvarumą? Pasitikrinkite savo žinias, atlikdami linksmas ir lengvas užduotis, o savo rezultatus palyginkite su draugais ir šeima.

 
 

Pasisemkite įkvėpimo gyventi tvariau

Gajus stereotipas, kad, norint pakeisti savo paliekamą anglies pėdsaką, turite įdėti daug pastangų. Iš tiesų pakanka imtis pokyčių mažais žingsniais. Gaukite asmeninius patarimus, kaip prisidėti kuriant tvaresnę aplinką.

 
 

Atsisiųskite „ManoPėdsakas | SEB“ („MyFootprint | SEB“) programėlę ir apskaičiuokite savo anglies pėdsaką:

MyFootprint app logo
 
 
 

Vienas tikslas,
skirtingi gyvenimo būdai

Visi galime pasakyti, kodėl dalykus darome taip, kaip darome. Pasisemkite įkvėpimo iš mūsų istorijų.

Media

Jūsų pasirinkimai – globaliems pokyčiams

Kaip mes stengiamės prisidėti prie tvarumo puoselėjimo?

Mes siekiame prisidėti prie tvaraus vystymosi ir palaikome savo klientus, kurie nori priimti tvaresnius sprendimus. Kaip bankas mes vaidiname pagrindinį vaidmenį ir prisiimame atsakomybę paskirstydami visuomenės finansinius resursus, priimdami sprendimus, kaip dirbame ir kur investuojame.

Vis dėlto, investicijos, kurių reikia norint išspręsti klimato problemas, yra didžiulės ir reikalauja visų mūsų įsitraukimo.

80 % mūsų biuruose suvartojamos energijos

yra išgaunama iš atsinaujinančių šaltinių.

 
 

227 įmonės

dalyvavo Verslo augimo programoje, kurios tikslas – palaikyti SVV Baltijos šalyse.

 
 

Tvari būstinė

– jai suteiktas „BREEAM International New Construction“ sertifikatas su įvertinimu „Outstanding“.

 

Žaliasis lizingas ir žaliasis būsto kreditas

Siūlydami palankesnes sąlygas, skatiname savo klientus rinktis aplinkai draugiškesnius automobilius ir namus.

Daugiau apie žaliąjį lizingą ir žaliąjį būsto kreditą

 

Žalioji paskola verslui

Žalioji paskola verslui yra skirta įmonėms, kurios prisideda prie klimato kaitos mažinimo ir daro teigiamą poveikį aplinkai.

Daugiau apie žaliąją paskolą verslui

 

Atsakingas kaupimas pensijai

Mes manome, kad iš investavimo gautos pajamos neturi būti uždirbamos ateities kartų sąskaita.

Sužinoti, kaip tvariai kaupti pensijai

Vertingi ir praktiški straipsniai tvarumo tema

Apie paslaugą

Programėlėje „ManoPėdsakas | SEB“ pristatome naują funkciją, „Anglies sekiklis“. Naudodamiesi šia funkcija programėlę „ManoPėdsakas | SEB“ galite susieti su savo SEB banko sąskaita ir, remiantis atliktais sandoriais (operacijomis), matyti, koks yra realus jūsų išmetamųjų teršalų kiekis. Norėdami apskaičiuoti išmetamųjų teršalų kiekį pagal sandorius, turite duoti sutikimą.

Operacijų duomenys yra perduodami saugiais banko kanalais, o jūsų sutikimas galioja 90 dienų ir gali būti atšauktas ištrinant asmeninę „ManoPėdsakas | SEB“ programėlės paskyrą. 

Programėlei atlikus skaičiavimus, galite matyti jūsų atliktų operacijų išmestų teršalų įvairiais laikotarpiais apžvalgą, sužinoti, į kokias kategorijas buvo suskirstytas jūsų atliktų sandorių išmetamųjų teršalų kiekis, ir išsamiai išanalizuoti atskirų sandorių sugeneruotus teršalų kiekius. 

Šia funkciją žengiame dar vieną žingsnį į priekį siekdami pateikti kuo tikslesnį jūsų anglies pėdsaką, paremtą tikrais sandoriais.

Išmetamųjų teršalų kiekis ir skaičiavimai

Turime daryti viską, ką galime, kad kovotume su klimato kaita. Mes, žmonės, galime daryti įtaką rinkai ir savo pačių paliekamam pėdsakui reguliuodami savo vartojimą. Tačiau, norėdami sumažinti išmetamų teršalų kiekį, pirmiausia turime suprasti, kokį poveikį aplinkai daro mūsų pirkiniai.

Skaičiuodami kiekvienos operacijos išmetamųjų teršalų kiekį naudojame metodą, kuris apima šiuos aspektus: išsamią operacijos informaciją, atitinkamos šalies duomenis apie poveikį aplinkai, oficialių vyriausybinių institucijų pateikiamus duomenis ir bet kokią informaciją, kurią jūs pateikiate programėlėje. 

Pirmiausia peržiūrime konkrečios operacijos informaciją: sumą, operacijos tipą ir kategoriją. Kiekvieną jūsų atliktą operaciją klasifikuojame pagal prekybininko veiklą, kuri mums indikuoja, kokio tipo prekes ar paslaugas įsigijote. Pagal šias kategorijas galime atskirti, tarkime, pirkinį drabužių parduotuvėje nuo pirkinio restorane.

Kitas žingsnis skaičiuojant išmetamųjų teršalų kiekį yra sandorio priskyrimas atitinkamam konkrečios šalies anglies dioksido intensyvumui vienam eurui (EUR), kuris kiekvienai kategorijai yra skirtingas. Šis anglies dioksido intensyvumas pinigine išraiška (kg CO2e už 1 EUR) apskaičiuojamas naudojant daugiaregioninę, aplinkosauginiu požiūriu išplėstinę sąnaudų ir produkcijos lentelę (angl. multi-regional environmentally extended input-output table, MR EEIOT). Remdamiesi šiais duomenimis, galime įvertinti įvairių prekių ir paslaugų vartojimo poveikį aplinkai šalies lygiu. Tuomet šiuos skaičius lyginame ir tikriname su nacionaliniais duomenimis, gautais iš oficialių valstybinių institucijų.

Siekdami pateikti tikslesnius ir asmeniškesnius išmetamo anglies dioksido rodiklius, taip pat atsižvelgiame į jūsų gyvenimo būdo skaičiuoklėje pateiktą informaciją – juk daugelis jūsų gyvenimo būdo pasirinkimų daro įtaką jūsų išmetamam teršalų kiekiui. Pavyzdžiui, vegetariškas patiekalas restorane paliks mažesnį pėdsaką, palyginti su mėsišku patiekalu, net jei jie kainuoja tiek pat. Kad galėtume tinkamai į tai atsižvelgti, kai kuriems sandoriams taikome koeficientą. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, jei jūsų išmetamo anglies dioksido rodiklis, susijęs su maistu, yra nedidelis, jūsų sandoriai bus mažiau taršūs nei asmens, kurio išmetamas anglies dioksidas, susijęs su maistu, yra didelis, net jei pirkinių suma yra tokia pati. Tiesą sakant, jei programėlėje atsakysite į visus gyvenimo būdo klausimus, nurodydami tikslią informaciją, iš jūsų galime gauti net 90 skirtingų duomenų vienetų, kad jūsų išmetamųjų teršalų kiekį įvertintume kuo tiksliau. Konkrečioms subkategorijoms taikome papildomas išmaniąsias funkcijas, kurios atsižvelgia į dabartinės rinkos duomenis, kad būtų atsižvelgta į kintančias, pavyzdžiui, degalų ir elektros energijos kainas. 

Galiausiai, kai nustatome sandorių išmetamųjų teršalų kiekį, jį suskirstome į penkias pagrindines kategorijas (maistas, transportas, apsipirkimas, būstas, laisvalaikis ir sveikata, kurios sudaro bendrą operacijų anglies dioksido išmetimo rodiklį.

Skaičiuodami kiekvienos jūsų atliktos operacijos išmetamų teršalų kiekį naudojame metodą, kuris apima šiuos aspektus: išsamią operacijos informaciją, atitinkamos šalies duomenis apie poveikį aplinkai, oficialių vyriausybinių institucijų pateikiamus duomenis ir bet kokią informaciją, kurią jūs pateikiate programėlėje.

Anglies sekiklis neatsižvelgia į kiekvienos atskiros prekės ar paslaugos tvarumo aspektus. Visgi, mes nuolat tobuliname „ManoPėdsakas | SEB“ ir anglies sekiklis yra žingsnis į priekį siekiant pateikti tikslesnį anglies pėdsaką, pagrįstą realiais sandoriais.

Jei dėvėtų drabužių parduotuvėje įsigytas drabužis programėlėje yra laikomas nauju drabužiu, turite galimybę jį pašalinti iš anglies pėdsako skaičiavimo.