Switch to mobile version. Į viršų

Kasdieniai finansai - 2021 06 04
vaiko kortelė | jaunimas | vaikai

Pirmoji vaiko kortelė – nuo septynerių. Kaip ją gauti?

Pirmoji vaiko kortelė – nuo septynerių. Kaip ją gauti?

SEB banke jau nuo 7 metų vaikui gali būti atidaroma asmeninė sąskaita bei išduodama bekontaktė debeto kortelė, su kuria jis gali patogiai bei saugiai atsiskaityti ir mokytis atsakingai valdyti savo pinigus. „Pats vaikas tikrai jaučia pasididžiavimą, kad turi kortelę taip pat, kaip mama ir tėtis, jaučia didesnę atsakomybę leisti su ja pinigus. Be to, davęs grynųjų nežinai, kaip vaikas juos išleido, o štai kortelės išlaidas gali matyti“, – kortelės privalumus vardija dviejų vaikų mama Kristina M. K., kurios devynmetis sūnus savo kortelę turi jau apie metus.

Tiesa, ji pasakoja, kad užsakyti sūnui kortelę pastūmėjo visų pirmiausia patogumo paieškos. „Vyresniajam sūnui pradėjus lankyti mokyklą, kasryt reikėdavo įduoti nedidelę sumą pinigų pietums. Neretai atėjus pirmadienio rytui susizgribdavau, kad arba visai neturiu grynųjų pinigų, arba turiu kokią stambią kupiūrą, o penkiasdešimties eurų pradinukui  juk neduosi. Tai tuos pirmuosius metus taip nepatogiai ir versdavomės, be to, tuo metu mokykloje ir nebuvo galimybės atsiskaityti kortele“,– pasakoja ji.

Antroje klasėje šiai galimybei atsiradus, pašnekovė iškart ja ir pasinaudojo, sūnui užsakydama pirmąją mokėjimo kortelę. „Tai tikrai išsprendė nuolatinę dilemą, nes kasryt nereikia sukti galvos, iš kur tų smulkių grynųjų gauti, gali tiesiog juos pervesti“,– teigia ji.

Jai pritaria ir SEB banko Baltijos šalių kasdienės bankininkystės paslaugų vadovas Gintautas Giržadas – pasak jo, vaiko kortelė pirmiausia yra kur kas patogiau nei grynieji pinigai, be to – ir saugiau. „Grynuosius pinigus vaikas gali pamesti, o štai pametęs kortelę, praranda tik ją – pinigai sąskaitoje lieka. Be to, šiandieninėmis pandemijos aplinkybėmis atsiskaitymas bekontakte kortele yra saugesnis ir sveikatos požiūriu“, – argumentuoja jis.

Kristina priduria, kad kortelė itin praverčia ir netikėtose situacijose. „Pavyzdžiui, mokslo metų pradžioje prireikia pratybų – vaikas paskambina ir praneša, o aš galiu iškart jam pervesti reikiamą sumą, kad jis tas pratybas nusipirktų“, – sprendimų greitį ir patogumą akcentuoja dviejų vaikų mama.

Rekomenduoja atidaryti asmeninę sąskaitą

Norint užsakyti pirmąją vaiko kortelę, kai vaikui yra 7–13 metų, į banko skyrių turi atvykti abu tėvai su savo asmens dokumentais bei vaiko gimimo liudijimu ar įrašu. „Vaiko dalyvavimas teisiškai nėra būtinas, tačiau paprastai vaikui tai yra didelis įvykis ir džiaugsmas, todėl visada kviečiame užsukti su juo“, – sako G. Giržadas.

Kristina pasakoja sūnui atidariusi sąskaitą savo vardu – taip ji patogiai internetinėje bankininkystėje gali matyti visą vaiko išlaidų judėjimą. Visgi G. Giržadas tėvams rekomenduoja sąskaitą atidaryti ir kortelę išduoti vaiko vardu. „Už papildomą sąskaitą ir kortelę reikia mokėti, o atidarius atskirą vaikui, ji yra visiškai nemokama. Be to, funkcionalumas išlieka toks pat: tėvų internetinėje bankininkystėje galima prijungti vaiko sąskaitą ir matyti, koks likutis, kiek išleido, kur išleido, kada išleido“, – teigia jis.

Pirmąją mokėjimo kortelę galima pasirinkti iš dviejų variantų: paprastos bekontaktės mokėjimo ir susietos su „Mylimiausia“ nuolaidų kortele. Abiem kortelėms taikomas 145 Eur paros limitas ir automatiškai įjungiamas planas „Moksleivis“, su kuriuo nekainuoja nei sąskaita, nei mėnesinis kortelės aptarnavimas, nėra ir kitų banko mokesčių.

Drauge su pirmąja kortele vaikas gali naudotis ir SEB mobiliąja programėle: matyti joje sąskaitos likutį, kur ir kiek išleido. Tiesa, pinigų pervedimai programėlėje dar negalimi – amžiaus grupei nuo 7 iki 13 metų dar nesuteikiama ir prieiga prie internetinės bankininkystės.

Svarbu aptarti saugumo aspektus

Jei pirmąją nepilnamečio vaiko sąskaitą norima atidaryti šiam suėjus 14 metų ir daugiau, į banką pakanka atvykti vienam iš tėvų. Drauge privalo dalyvauti ir vaikas, reikalingi ir jų abiejų asmens dokumentai bei vaiko gimimo liudijimas, įrodysiantis, kad jis tikrai atvyko su vienu iš savo tėvų. 

Sąlygos ir galimybės yra labai panašios, kaip ir jaunesnei amžiaus grupei, tik šie vaikai jau gali turėti internetinę bankininkystę. Tiesa – gavę tėvų sutikimą. Atitinkamai jau galima ir pirkti internetu, patiems pervesti pinigus mobiliojoje programėlėje, o prisijungti – naudojant „Smart-ID“ programėlę.

Paaugliui išduodamos taip pat viena iš dviejų minėtų kortelių, tik jų limitai didesni – tokie pat, kaip ir kortelių suaugusiems, jei tėvai nenustato kitaip. Standartiniai limitai – galima iki 2 000 Eur per parą išsiimti grynųjų iš bankomato ir iki 3 000 Eur atsiskaityti internetu bei prekybos ir paslaugų vietose.

G. Giržadas primena, kad užsakius vaikui pirmąją kortelę reikėtų pasikalbėti, kas svarbu ja naudojantis – papasakoti apie keturias pagrindines taisykles.

 • Niekam neatskleisti ir niekur neužsirašyti kortelės PIN kodo
 • Kortele naudotis tik pačiam, niekam jos neduoti
 • Saugoti kortelę saugioje vietoje
 • Visada mokėjimo kortelių skaitytuve pasitikrinti, kokią sumą prašoma sumokėti

„Kartu svarbu pabrėžti, kad pametus kortelę nereikia išsigąsti – svarbu kuo greičiau tai pasakyti tėvams, taip pat galima iškart pačiam programėlėje užblokuoti pamestą kortelę. Naudinga pamokyti ir kaip iš bankomato saugiai pasiimti grynųjų, papasakoti apie kitas saugios elgsenos su pinigais taisykles. Be to, pirmoji kortelė – apskritai puiki proga pasikalbėti apie finansus, jų atsakingą valdymą, taupymą“, – pataria G. Giržadas.

Leiskite kišenpinigius tvarkytis savarankiškai

 

Nuo 7 metų vaikai nemokamai naudojasi ne tik banko sąskaita, bet ir debeto kortele. Atidarykite vaikui sąskaitą ir prireikus pinigus pervesite akimirksniu, taip kartu apsaugosite kišenpinigius nuo per greito išleidimo.

 


 • Kasdieniai finansai - 2020 06 16

  Evelinos istorija: biudžetą planuoja nuo 16 metų ir savęs nevaržo

  Evelinos istorija: biudžetą planuoja nuo 16 metų ir savęs nevaržo

  „Man biudžeto sudarymo taisyklės laikymasis leidžia pernelyg savęs nevaržyti kasdienybėje, nes norisi jos kokybiškos, ir kartu susitaupyti didesniam pirkiniui, tokiam kaip pradinė būsto įmoka“, – sako Evelina, praėjusi biudžeto planavimo kelius ir klystkelius nuo pat 16 metų, kai pradėjo savarankiškai tvarkyti savo finansus. Šiandien ji turi atradusi savo būdą, remdamasi 50-30-20 taisykle, ir ragina tai pabandyti padaryti kiekvienam, nes svarbiausia – savo pinigus apskritai valdyti.

  Daugiau

 • Kuriantiems verslą - 2020 05 15

  Moksleiviai sukūrė sprendimą nemėgstantiems kuprinių

  Moksleiviai sukūrė sprendimą nemėgstantiems kuprinių

  Vienuoliktokių Agnės Mokrikaitės ir Gabrielės Butinavičiūtės verslo idėja – tarsi iš chrestomatinio verslo kūrimo vadovėlio, nes sukurta iš asmeninio poreikio, rinkoje neradus problemą padedančio spręsti produkto. Tai – originalūs džemperiai su paslėptomis vidinėmis kišenėmis, kuriose telpa visi būtiniausi daiktai, todėl yra puikus sprendimas tiems, kurie nemėgsta su savimi nešiotis kuprinių ar rankinių.

  Daugiau

 • Kasdieniai finansai - 2019 09 20

  Mokykime vaikus ne tik taupyti, bet ir išmintingai leisti pinigus

  Mokykime vaikus ne tik taupyti, bet ir išmintingai leisti pinigus

  „Galvokite ne kaip mažiau išleisti, o kaip daugiau uždirbti“, – ko gero, daugumai teko girdėti šį patarimą. Ir nors pati mintis teisinga, didesnis uždarbis dar nereiškia, kad visos jūsų gyvenimo problemos bus išspręstos. Nes žmonių išlaidos įprastai lyg prisitaiko prie jų pajamų, arba, kitaip sakant, kuo daugiau uždirbame, tuo daugiau ir išleidžiame. Tikroji ekonominė vertybė visada yra disciplina.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.