Switch to mobile version. Į viršų

Privatiems klientams

Pensijos kaupimas ir išmokėjimas

Dirbdami ir gaudami nuolatines pajamas, įprantame tenkinti daugumą savo poreikių ir retai susimąstome, ar sulaukus pensinio amžiaus gaunamų pajamų pakaks oriai senatvei. Ja pasirūpinti turėtume jau dabar.

 • I pensijų pakopa

  I pensijų pakopa

  „Sodros“ mokama pensija, kuri užtikrins minimalią pensiją ir socialines garantijas senatvėje. Pensijos išmoką gauna visi nuolatiniai LR gyventojai, sulaukę pensinio amžiaus ir turintys minimalų (bent 15 metų) socialinio draudimo stažą. Pensijos išmokos dydis priklauso nuo: darbo stažo, darbo užmokescio dydžio, sumokėtų socialinio draudimo imokų, valstybės vykdomos socialinės politikos, finansinių galimybių.

  Daugiau

 • II pensijų pakopa

  II pensijų pakopa

  Jūsų asmeninė pensijų kaupimo sąskaita II pakopos fonde.  Į pensijų sąskaitą pervedama įmokos dalis, apskaičiuojama nuo Jūsų atlyginimo, ir skatinamoji įmokos dalis iš valstybės biudžeto. Be to, Jūs ar Jūsų darbdavys galite bet kada pervesti ir papildomą įmoką. Pensijų įmokos investuojamos, taigi, esant palankiai situacijai, galite tikėtis investicijų grąžos. Sukauptomis lėšomis pasinaudosite tik sulaukę pensinio amžiaus. Pensiją gausite iš dviejų šaltinių – „Sodros“ ir pensijų fondų. Sudarykite sutartį internetu

  Daugiau

 • III pensijų pakopa

  III pensijų pakopa

  Iki pageidaujamo dydžio galite pasididinti būsimą pensiją lėšas papildomai kaupiant pagal investicinio gyvybės draudimo sutartį ar III pakopos pensijų fondo sutartį. Nuoseklų ir ilgalaikį lėšų kaupima skatina valstybė – galėsite pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčių lengvata.

  Daugiau

Jūsų ateities pensija


Tai yra reklaminio pobūdžio informacija, kuri negali būti interpretuojama kaip asmeninė rekomendacija, nurodymas ar kvietimas kaupti lėšas čia minimuose pensijų fonduose ar pagal investicinio gyvybės draudimo sutartį ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindas ar dalis. Nors turinys yra pagrįstas šaltiniais, kurie laikomi patikimais, SEB bankas, UAB „SEB investicijų valdymas“ ir „SEB Life and Pension Baltic SE“ Lietuvos filialas nėra atsakingi už netikslumus ar nuostolius, kurių gali atsirasti, kai investicijos grindžiamos tokia informacija.

II pakopos pensijų fondus „SEB pensija“ valdo UAB „SEB investicijų valdymas“. Savanoriškai kaupti papildomą pensiją galite III pakopos pensijų fonde (šią paslaugą teikia UAB „SEB investicijų valdymas“) arba sudarę investicinio gyvybės draudimo sutartį „SEB pensija plius“ (šią paslaugą teikia „SEB Life and Pension Baltic SE“ Lietuvos filialas).

II pakopos pensijų kaupimo sistemos dalyviai, sulaukę pensinio amžiaus, pensiją gaus iš dviejų šaltinių – iš „Sodros“ ir iš pensijų fondo. Dalyviams, sudariusiems pensijų kaupimo sutartis iki 2019 m., iš „Sodros“ mokama pensija (I pakopa) proporcingai mažinama Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo nustatyta tvarka tik už dalyvavimą kaupime iki 2019 m. Nuo 2019 m. „Sodros“ mokama senatvės pensija (I pakopa) nebėra mažinama. Dalyviams, sudariusiems pensijų kaupimo sutartis iki 2019 m. ir nutraukusiems dalyvavimą II pakopos pensijų kaupimo fonduose iki 2019 m. birželio 30 d., iš „Sodros“ mokama pensija (I pakopa) nemažinama ir už laikotarpį iki 2019 m.

Atkreipiame dėmesį, kad sudaryta II pakopos pensijų kaupimo sutartis negali būti nutraukta, išskyrus atvejus, kai ši sutartis sudaryta pirmą kartą, todėl dalyvis turi teisę ją vienašališkai nutraukti per 30 kalendorinių dienų nuo sudarymo, apie tai raštu pranešęs pensijų kaupimo bendrovei. II pakopos pensijų kaupimo sistemos dalyviai, sudarę pensijų kaupimo sutartį iki 2019 m., turi teisę nutraukti pensijų kaupimo sutartį iki 2019 m. birželio 30 d. Šių asmenų pensijos sąskaitoje sukauptos lėšos pervedamos į „Sodros“ biudžetą.

Kaupdami lėšas II pakopos pensijų fonde, III pakopos pensijų fonde ar pagal investicinio gyvybės draudimo sutartį, Jūs prisiimate investicijų grąžos riziką. Norėdami iš dalies valdyti šią riziką, pensijų fondą ar investavimo kryptį rinkitės atsižvelgdami į savo amžių ir priimtiną riziką. Investicijų grąža yra susijusi su rizika. Jų vertė gali mažėti arba didėti, o tai, kad anksčiau grąža buvo teigiama, nereiškia, kad tokia ji bus ir ateityje. Tam tikrais atvejais nuostoliai gali viršyti pradinę investiciją. Jūs esate atsakingi už savo investavimo sprendimus, todėl, prieš priimdami sprendimą investuoti, turite patys ar padedami banko konsultantų įvertinti, kad, esant infliacijai, pasikeitus rinkos palūkanų normoms ar įvykus tam tikriems įvykiams, kurie nepriklauso nuo UAB „SEB investicijų valdymas“ ar „SEB Life and Pension Baltic SE“ Lietuvos filialo valios ir veiksmų, gali sumažėti Jūsų investicijų vertė. Pasikonsultuoti dėl rizikos galite atvykę į pageidaujamą SEB banko skyrių ar paskambinę telefonu +370 5 268 2800.

Pensija

Turite rūpesčių dėl šių produktų ar paslaugų?

Kontaktai

 • Rašykite mums
 • Lizingo departamento kontaktai
S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.