Keisti kalbą:
Image

II pakopos pensijų fondai

Kaupdami, pensijai atidedate 3 proc. savo atlyginimo, o valstybė prideda dar 324 eurus per metus.  Šios lėšos gali tapti didžiausiomis Jūsų gyvenimo santaupomis.

Paragraphs

Gyvenimo ciklo pensijų fondai „SEB pensija“

Pasirinkto pagal savo gimimo metus fondo nereikės keisti iki senatvės. Gyvenimo ciklo pensijų fondai unikalūs tuo, kad jų investavimo strategija keičiama dalyviui artėjant prie pensinio amžiaus, t. y. rizikingų investicijų dalis palaipsniui mažinama taip, kad galėtumėte sukaupti kuo didesnę papildomą pensiją neprisiimdami netinkamos rizikos ir nereikėtų keisti fondo per visą kaupimo laikotarpį.

Paslaugą teikia UAB „SEB investicijų valdymas“. Pensijų fondų platintojai yra AB SEB bankas ir „SEB Life and Pension Baltic SE“ Lietuvos filialas.

Gyvenimo ciklo pensijų fondai „SEB pensija“ nuo įkūrimo patenka tarp TOP3 didžiausią grąžą uždirbusių fondų Lietuvoje.

Šaltinis: Lietuvos bankas, 2023 12 31 duomenys.
Kaupimo įmoką sudaro dvi dalys: 3 proc. Jūsų atlyginimo prieš mokesčius ir 1,5 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio skatinamoji įmoka iš valstybės biudžeto.
Įmokų pervedimu Jums rūpintis nereikia – jas administruoja „Sodra“. Įmokos mokamos tik už laikotarpius, kuriais gaunate apmokestinamųjų pajamų. O prireikus galite sustabdyti įmokų mokėjimą 12 mėnesių.
Lėšos kaupiamos asmeninėje pensijų sąskaitoje ir investuojamos pagal pensijų fondo strategiją. Jomis pasinaudosite sulaukę pensinio amžiaus arba jos bus paveldėtos.

II pakopos pensijų išmokos

Sulaukę pensinio amžiaus (arba Jums paskyrus išankstinę senatvės pensiją) įgyjate teisę pasinaudoti pensijų fonduose sukauptomis lėšomis. Išmokos būdas priklausys nuo sukauptos sumos dydžio.

Sulaukę pensinio amžiaus galite rinktis – nesiimti jokių veiksmų ir toliau tęsti kaupimą fonduose, jei tebegaunate apmokestinamų pajamų ar norite palikti lėšas paveldėtojams, arba kreiptis į pensijų bendrovę ir sudaryti pensijų išmokų sutartį.

Vietoje vienkartinės išmokos ar periodinių išmokų galite rinktis įsigyti pensijų anuitetą.

Vienkartinė išmoka sukaupus iki 5 403 Eur (ir sukaupus daugiau kaip 64 841 Eur).

Sukaupus nuo 5 403 iki 10 807 Eur lėšos padalijamos lygiomis dalimis ir išmokamos periodinėmis išmokomis, kol sukaks 85 metai.

Sukaupus 10 807 Eur ir daugiau, įsigysite „Sodros“ pensijų anuitetą, kuris užtikrins periodines garantuotas išmokas iki gyvenimo pabaigos.

Jūsų pasirinkimai – globaliems pokyčiams

Ar kada susimąstėte, kad, pasirinkę tvariai investuojančius pensijų fondus, savo santaupomis prisidėsite prie to, kad pasaulis taptų geresne vieta gyventi?

Norite pasitarti pensijos kaupimo klausimais?

  • Apžvelgsime Jūsų finansinę padėtį ir tikslus, patarsime ir rekomenduosime sprendimus.