Switch to mobile version. Į viršų

Draudimas - 2021 03 03
gyventojų pajamų mokestis | Pensijų fondai | Gyvybės draudimas

Kokia gyventojų pajamų mokesčio lengvata 2021 metais galės pasinaudoti kaupiantieji pensijai ir vaikų ateičiai?

Kokia gyventojų pajamų mokesčio lengvata 2021 metais galės pasinaudoti kaupiantieji pensijai ir vaikų ateičiai?

Valstybė skatina gyventojus taupyti ateičiai ir savarankiškai kaupti pensijai, suteikdama galimybę kasmet pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata. Deklaruodamas pajamas asmuo gali susigrąžinti iki 300 eurų gyventojų pajamų mokesčio per metus.

Kas gali pasinaudoti GPM lengvata?

GPM lengvata gali pasinaudoti gyventojai, taupantys ateičiai pagal investicinio gyvybės draudimo sutartis, savarankiškai kaupiantys pensiją III pakopos fonduose arba papildomai kaupiantys II pakopos fonduose.

Lengvata taikoma nuolatiniams Lietuvos gyventojams, kurie mokėjo įmokas savo, sutuoktinio ar savo vaikų (iki 18 metų) naudai į gyvybės draudimo ar III pakopos pensijų fondus, bei gyventojams, kurie kaupdami II pakopos pensijų fonde maksimaliu būdu (3%+1,5%) savo naudai mokėjo papildomas kaupiamąsias įmokas.

Didžiausia šių išlaidų suma, nuo kurios apskaičiuojama GPM lengvata, yra 1 500 eurų per metus. Bendra sumokėtų įmokų į pensijų fondus ir gyvybės draudimo įmokų suma, nuo kurios galima pasinaudoti GPM lengvata, negali viršyti 25 proc. metinių asmens apmokestinamųjų pajamų.

Kaip sukaupti daugiau?

Norint ateičiai kaupi sparčiau ir sukaupti daugiau, finansų ekspertai pirmiausiai pataria pradėti kaupti nedelsiant bei pasinaudoti visa valstybės ar darbdavio siūloma paskata ir taupymo lengvatomis, kadangi tai yra papildoma grąža be papildomos rizikos. GPM lengvata – viena tokių valstybės teikiamų paskatų. Ją galima panaudoti norint kaupti dar greičiau.

Tarkime, jei į trečios pensijų pakopos sąskaitą ar pagal investicinio gyvybės draudimo sutartį kas mėnesį pervedate po 125 eurų (maksimalią sumą, nuo kurios galima pasinaudoti GPM lengvata), tai deklaruodami pajamas kasmet galite susigrąžinti iki 300 eurų (20 proc.  įmokėtų 1 500 eurų). Taip kaupdami per dešimt metų savo ateičiai atidėsite 15 tūkst. eurų. Jei darysime prielaidą, kad per šį laikotarpį bus uždirbta 5 proc. metinė grąža (atskaičius administravimo mokesčius), tai po dešimties metų būsite sukaupę 19,5 tūkst. eurų. Tačiau, jei kasmet gaunamą lengvatą grąžinsite į savo pensijų kaupimo ar investicinio gyvybės draudimo sąskaitą, tai sukaupta suma padidės beveik 4 tūkst. eurų – iki daugiau negu 23 tūkstančių eurų.

GPM lengvata – ir mokantiems papildomas įmokas į II pakopos fondus

Jau dvejus metus dirbantieji turi galimybę mokėti papildomas įmokas į II pakopos pensijų fondus. Būtent nuo šių įmokų apskaičiuojama GPM lengvata, kuria galima pasinaudoti.

Maksimaliu būdu (3%+1,5%) kaupiantis gyventojas iš savo per mokestinį laikotarpį gautų apmokestinamų pajamų gali atimti į pensijų fondus sumokėtas papildomas įmokas, ir taip susigrąžinti dalį sumokėto pajamų mokesčio. Pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą kaupiantiems kitu būdu (palaipsniui didinant įmoką) GPM lengvata nenumatyta.

Jei esate pasirinkę II pakopos fonde kaupti ne maksimaliu būdu (3%+1,5%), o laipsniškai didindami įmokas ir norėtumėte pradėti mokėti papildomas įmokas į II pakopos pensijų fondą, pirmiausiai turėtumėte pasirinkti maksimalų kaupimo būdą.

Tai padaryti galite užpildydami prašymą interneto banke.  Pradėję mokėti ir papildomas įmokas, galėtumėte pasinaudoti GPM lengvata.

Daugiau informacijos apie GPM lengvatą – Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme.

Pasinaudokite SEB skaičiuokle ir sužinokite, kokio dydžio GPM mokesčio lengvatos galite tikėtis.

Atkreipiame dėmesį, kad SEB neteikia konsultacijų mokesčių klausimais. Konkretus apmokestinimas priklauso nuo individualių su Jumis susijusių aplinkybių. Ši informacija pateikiama vadovaujantis galiojančiais pensijų kaupimo sutarčių bei draudimo sutarčių apmokestinimą reglamentuojančiais Lietuvos Respublikos teisės aktais ir valstybinių institucijų pateiktais jų išaiškinimais ir komentarais. Atkreiptinas dėmesys, kad ir teisinis reglamentavimas, ir teisės aktų aiškinimas ar jų komentavimas gali būti keičiamas, o pakeitimai gali turėti įtakos jau sudarytų draudimo sutarčių apmokestinimo tvarkai.


 • Pensija - 2020 09 11

  Kaip sukaupti atsargų finansinei žiemai?

  Kaip sukaupti atsargų finansinei žiemai?

  Tikriausiai niekas nesiginčys, kad taupyti yra svarbu. Gyvenimas nenuspėjamas, kupinas siurprizų, todėl žmonės jau nuo senų laikų yra pratę dalį šiandien turimo turto atsidėti ateičiai. Kaip rudens derlių kaupiame žiemai, taip pat svarbu dalį šiandieninių pajamų atidėti būsimai finansinei žiemai – pensijai, kai pajamos smarkiai sumažės.

  Daugiau

 • Draudimas - 2020 07 27

  Kaip išsiaiškinti, ar man reikalingas gyvybės draudimas?

  Kaip išsiaiškinti, ar man reikalingas gyvybės draudimas?

  Dažniausiai apie gyvybės draudimo poreikį susimąstoma po svarbių gyvenimo įvykių, pavyzdžiui,  tokių kaip santuoka ar vaiko gimimas. Šeimoms, auginančioms mažus vaikus, gyvybės draudimas yra naudingas, nes užtikrina finansinio saugumo jausmą ir suteikia ramybės dėl ateities. Tačiau yra ir daugiau situacijų, kai rekomenduojama apsvarstyti būtinumą apsidrausti gyvybę. Lygiai taip pat gyvybės draudimas gali būti naudingas ir žmonėms, neturintiems šeimos ar vaikų.

  Daugiau

 • Pensija - 2020 05 15

  Ką svarbu žinoti apie pensijos kaupimą neramiais laikais?

  Ką svarbu žinoti apie pensijos kaupimą neramiais laikais?

  2019 metais įvykusi Lietuvos pensijų sistemos reforma atnešė nemažai pokyčių kiekvienam kaupiančiajam pensijai. Dirbantieji turėjo priimti labai svarbų sprendimą – kaip kaupti savo senatvei. Šie pokyčiai sutapo su įspūdingais metais pasaulio rinkose ir tai lėmė rekordinius pensijų fondų grąžos rodiklius, tačiau 2020 metais finansų rinkose vyksta didesni svyravimai. Neramias laikotarpiais svarbu prisiminti, kad kaupimas pensijai – ilgalaikis procesas.

  Daugiau


Daugiau susijusių straipsnių

Archyvas

Ramiau ir dabar, ir ateityje:

 • sklandus finansinių įsipareigojimų grąžinimas
 • lėšos neplanuotoms išlaidoms kompensuoti

Daugiau apie draudimą

S|E|B

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.